Inscenizacja walk o Nowogród [19 sierpnia 2012]

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku , Burmistrz Nowogrodu oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Narew” zapraszają na kolejną INSCENIZACJĘ WALK O NOWOGRÓD Z WRZEŚNIA 1939 ROKU.

Celem widowiska historycznego jest upamiętnienie 73 rocznicy obrony Nowogrodu oraz uczczenie pamięci Bohaterów którzy polegli w obronie Ojczyzny.

Program:

19 sierpnia 2011r. – schron przy moście.
Godz. 10 00 – Niedziela na Św. Rocha – Skansen Kuriowski w Nowogrodzie

Będzie można posłuchać muzyki ludowej w wykonaniu dwóch kapel: Kurpiowskiej z Nowogrodu oraz Milejowskiej Kapeli Ludowej „Stryje” z lubelskiego, założonej przed 45 laty przez trzech braci Filipków. Jeden z założycieli – Kazimierz Filipek – obecnie kieruje zespołem. „Stryje” mają w repertuarze utwory wzorowane na dawnych przyśpiewkach weselnych i regionalnych pieśniach ludowych. Muzycy grają w składzie: akordeon, klarnet, skrzypce, trąbka i bębenek, towarzyszą im solistki. Zespół dużo koncertuje, m.in. jest częstym gościem Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Kapela z Nowogrodu zaprezentuje się natomiast w repertuarze kurpiowskim. W programie NIEDZIELI przewidziano także pokazy tradycyjnych rzemiosł i rękodzieła oraz sprzedaż wyrobów sztuki ludowej, m.in. : rzeźb, obrazów, zabawek, wycinanek, biżuterii, naczyń, obrusów, koronek… Nie zabraknie również regionalnych przysmaków: wiejskiego chleba, serów, pampuchów i piwa kozicowego. Odbędą się ponadto tradycyjne gry i zabawy zręczościowe na czele z konkursem w bieganiu w „kurpiach” i wspinaniu się na wysoki słup.


Godz. 18 30– Inscenizacja walk o Nowogród (schrony przy moście)

161 Ogólnie 1 Dziś
  
Czytany 2257 razy, 4 dzisiaj
 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Heads up! You are attempting to upload an invalid image. If saved, this image will not display with your comment.

Obrona Nowogrodu 1939 r.

Jeszcze tylko kilka dni i bitwa o Nowogród rozegra się już po raz czwarty! Trwają ostatnie przygotowania. W tym roku, tak jak dwa i trzy lata temu, inscenizacja odbędzie się przy s[...]