Zagadka 116

Na załączonym zdjęciu; Trzeba rozpoznać imiona i nazwiska łomżyńskich rewelersów  (ang. reveler – hulaka, fr. reveler – buntować się, hulać) męski zespół wokalny (najczęściej kwartet), prezentujący repertuar z gatunku muzyki rozrywkowej, zazwyczaj w programach rewiowych lub kabaretowych. Znane przedwojenne rewelersów: Chór Dana, Chór Czejanda, Chór Eryana.) oraz autora panoramy Łomży,  i gdzie ostatnio był widziany ten obraz?
2064 Ogólnie 1 Dziś
  
 

4 Komentarzy

 1. maciek
  16 września 2013  23:35 przez maciek Odpowiedz

  Czy znajdzie się ktoś kto zna odpowiedź na zagadkę? Może autor da jakąś maleńką podpowiedź?

 2. 22 września 2013  21:42 przez weranix Odpowiedz

  Zgoda co do akordeonisty, ale wątpię by ten pierwszy z lewej był p. Dudą, gdyż Duda był tęższym i wyższym mężczyzną. Ten pan to raczej kojarzy mi sie z innym instruktorem z warsztatów Drzewnej, nota bene świetnym stolarzem, który to min. wykonał drzwi wejściowe włącznie z całą witryną w (byłym już) budynku tejże Drzewnej na alei Legionów, ale jego nazwiska, niestety, już nie pamiętam.

 3. maciek
  25 września 2013  17:18 przez maciek Odpowiedz

  Jednym z nich jest prawdopodobnie Marian Szenk. Tak podpowiedział autor zagadki.
  Według mnie Pan Marian Szenk to drugi Pan z lewej strony zdjęcia

 4. Adam
  28 lutego 2016  15:16 przez Adam Odpowiedz

  Obraz olejny przedstawiający panoramę Łomży z klasztorem |Kapucynów namalował w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku
  Gyarfas J. Lorinczy (1903 - 1986), który wtedy prowadził zajęcia z miłośnikami malarstwa i fotografii w Powiatowym Domu Kultury (PDK) przy ulicy Sadowej. Nie udało się mi ustalić losów tej panoramy i gdzie się znajduję obecnie ten olbrzymi obraz. Drugi z lewej strony to znajomy Marian Szenk, z którym ostatnio się spotkałem na zakupach przed Bożym Narodzeniem 1986 r. na 14 -tej Street na Manhattanie w Nowym Jorku.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Zagadka 110

Na czyją posesję można było wjechać przez tą bramę? Z której ulicy? Zagadkę nadesłał Pan Zdzisław Kalinko. Opracowanie: Redakcja Serwisu.

Zagadka 103

Proszę podać, czemu służył tego typu krzyż? Krzyż ten miał swoją nazwę. Jaką? Gdzie stał krzyż widoczny na zdjęciu?  Dlaczego miał dwa ramiona? Może starczy już pytań. Czas [...]

Zagadka 86

Dworzec autobusowy w Łomży. „Czy Łomża doczeka się poczekalni autobusowej? Miasto Łomża stanowi centrum dla rozległej komunikacji autobusowej, utrzymywanej przez cały rok. Stą[...]