Zagadka 27

6 Komentarzy

 1. Kolank0
  10 sierpnia 2009  17:11 przez Kolank0 Odpowiedz

  nie jestem pewien, ale wyglada mnie to na "skrocenie" Dwornej i zbudowanie schodów kolo poczty.

 2. 11 sierpnia 2009  1:19 przez Tutejszy Odpowiedz

  Między innymi tak, a ponadto na połączeniu Świerczewskiego (co prawda trochę krzywo) z Placem Kościuszki. Dzisiejsza Al.Legionów jedna z głównych ulic Łomży, kiedyś była polną dróżką prowadzącą z miasta do Śniadowa. Biegła od Placu Pocztowego, dzisiejszą 3-Maja i nazywała się Śniadowską. Jej znaczenie wzrosło po wybudowaniu przy niej lecz na peryferiach miasta koszar wojskowych. W latach międzywojennych po jej lewej stronie pobudowało się sporo rodzin wojskowych. Prawa zaś strona była zabudowywana budowlami przemysłowymi.

 3. maciek
  11 sierpnia 2009  19:36 przez maciek Odpowiedz

  Michał odnieś się w jakiś sposób co do odpowiedzi. Dobre to czy nie dobre odpowiedzi? Kiosk po prawej stronie stał na rogu Świerczewskiego i Armii Czerwonej więc nie może to być skracanie Dwornej. Prace są prowadzone bliżej kiosku. Więc co to za prace?

 4. 11 sierpnia 2009  22:38 przez Michal_D Odpowiedz

  Są to faktycznie prace przedłużające ówczesną ul. Świerczewskiego do Placu Kościuszki. Widać kilka charakterystycznych budowli m.in. podstawówkę 2-kę, obecne II LO, fragment Poczty i budynku przy dzisiejszym narożniku Dworna/Sienkiewicza. Pozdrawiam.

 5. 15 listopada 2014  16:14 przez Leszek Odpowiedz

  Ulica Dworna przed tymi pracami szła aż do ulicy Wojska Polskiego.
  Plac Kościuszki był kwadratowy.
  Tam gdzie jest postój taxi przed wojną stał hotel Ritz

 6. 17 listopada 2014  13:51 przez Mazowiecki Odpowiedz

  Proszę więcej informacji na temat hotelu Ritz który jak rozumiem tekst Leszka stał przy Placu Pocztowym tam gdzie postój taksówek. Ciekawe?

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Biskup człowiek

„Jeśli komu droga otwarta do nieba. Tym, co służą ojczyźnie”- Jan Kochanowski - Odszedł biskup, który do końca swoich dni interesował się sprawami Polski. Biskup Niezłomny, nigd[...]

Łomża leży nad Narwią

Łomża leży nad Narwią. Tysiącletnia historia Łomży ma swe związki przyczynowe wynikające charakterystycznego położenia miasta nad Narwią, Szeroka i zalewowa dolina praNarwl, trudn[...]