Zagadka 83

Jest to zdjęcie pewnej grupy ludzi, przed budynkiem w  jednej z łomżyńskich dzielnic. Zdjęcie to jest wykonane w 1950 roku. W której dzielnicy Łomży jest ten budynek, do czego on służy, czym zajmują się przedstawieni na zdjęciu ludzie? (zajęcie tych ludzi jest czasowo powiązane z tym budynkiem) Ludzie ci prawdopodobnie  już nie żyją. Może ktoś rozpozna kogoś ze swojej rodziny, kolegę, ewentualnie znajomego. Kilka osób jest zaznaczonych, ale nie wszyscy   Bardzo proszę o odpowiedzi.

P.s. Zdjęcie  dla Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej podarował Pan Szczepan Matukin wraz z pozwoleniem na jego publikację.

1009 Ogólnie 1 Dziś
  
 

4 Komentarzy

 1. 4 maja 2011  11:41 przez Kkostrz Odpowiedz

  Ostatnio pojawił się apel, by odpowiedzi nie pisać wprost więc... Co prawda nie jestem w 100% pewien, ale to chyba Bracia Ochotnicy z Zakonu pod wezwaniem Świętego Floriana;). Bractwo ma dziś swoje święto. Nad miejscem pracuję. Pozdrawiam!

 2. 4 maja 2011  13:08 przez tadeusz dziekoński Odpowiedz

  Niektóre nazwiska kojarzą mi się z Łomżycą. Panowie wyglądają na strażaków. Może to remiza na Wojska Polskiego?

 3. maciek
  4 maja 2011  19:33 przez maciek Odpowiedz

  Zgadza się, to są Bracia Ochotnicy z Zakonu pod wezwaniem Świętego Floriana. Panie Tadeuszu dobrze się Panu kojarzą nazwiska z Łomżycą, do to jest rzeczywiście budynek remizy przy ulicy Wojska Polskiego na Łomżycy istniejący do dnia dzisiejszego. Może więcej nazwisk po za tymi co napisane znacie?

 4. 1 czerwca 2011  20:21 przez Marek Odpowiedz

  Witam,
  Czy na zdjęciu nie ma błędu?
  Człowiek z podpisem Kościelecki bardzo przypomina mojego dziadka - Aleksandra Cychola - rodzonego brata Stanisława, który też jest tej fotce.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Zagadka 95

  Jest to budynek już nieistniejący. Co mieściło się w tym budynku? Jakie to były firmy? (Pamiętam dwie)   Przy której to obecnej ulicy znajdował budynek? Jedna z nich [...]

Zagadka 102

Co to był za budynek? Był bo już nie istnieje. W którym rejonie Łomży był pobudowany? Proszę podać jego historię od momentu  wybudowania  (rok wybudowania jest dość odległy) do[...]