Cmentarz Drozdowski położony jest na stoku dość wysokiego wzniesienia. Nad cmentarzem góruje kaplica wykonana według projektu Witolda Lanciego. Z małego tarasu przed kaplicą rozpościera się przepiękny widok na dolinę Narwi. W wysokim podmurowaniu kaplicy znajduje się krypta grzebalna, w której spoczywa m.in. ksiądz Kazimierz Lutosławski, twórca Krzyża Harcerskiego. Na cmentarzu Drozdowskim prawie się nie spotyka starych grobowców, ponieważ przed wiekami robiono tu głównie ziemne groby. Z dawnych czasów zachował się kamienny nagrobek z rzeźbą aniołka Natalii Funk, zmarłej 1866 r. oraz kamienna płyta Konstancji Płońskiej i jej córki Teresy z 1851 roku, a także kilka krzyży z napisami z początku XX wieku. Zdecydowaną większość stanowią nowsze groby, głównie lastrykowe ze stelami z czarnego granitu.
Pod rozłożystym drzewem, na wprost pierwszej bramy, dwa krzyże z metalowymi tablicami znaczą miejsce pochówku członków rodziny Lutosławskich.
Inskrypcje dotyczą Franciszka (1830-1891), który z biednego majątku stworzył wzorowe i dochodowe gospodarstwo rolniczo-przemysłowe, oraz jego dwóch kolejnych żon, Marii i Pauliny ze Szczygielskich. Nieco poniżej usytuowany jest grób księdza Antoniego Mielnickiego, proboszcza drozdowskiego w latach 1903-1943. Dalej na prawo, bardzo zniszczona, duża krypta grobu Pieńkowskich, rodziny zasłużonych społeczników, byłych właścicieli Krzewa. W nowszej, wschodniej części cmentarza, wyróżnia się grób Andrzeja Chyla, założyciela i pierwszego kierownika Muzeum Przyrodniczego w Drozdowie.
W roku 2001 potomkowie rodziny Lutosławskich przeprowadzili na własny koszt remont kaplicy cmentarnej. Była to wielka akcja rodzinna, a dzięki wkładowi pracy i czasu Krystyny Witkowskiej i Olgierda Witkowskiego oraz przychylności Urzędu Łomżyńskiego Konserwatora Zabytków przy załatwianiu wszelkich wymaganych pozwoleń i uzgodnień udało się prace zakończyć jeszcze przed zimą.
1. Cmentarz w Drozdowie. Widok z ulicy Głównej.
2. Kaplica Grobowa rodziny Lutosławskich wybudowana w 1870 roku.
3. Tablica upamiętniająca datę pobudowania Kaplicy.
4. Epitafium Kaplicy Lutosławskich.
5. Grób rodziny Lutosławskich. Maria i Stanisław Lutosławscy.
6. Grób Marii Franciszkowej ze Szczygielskich Lutosławskiej. Pierwsza żona F. Lutosławskiego.
7. Grób Pauliny Franciszkowej ze Szczygielskich Lutosławskiej. Druga żona F. Lutosławskiego.
8. Grób żołnierzy saperów którzy zginęli podczas rozminowania Drozdowa.
9. Epitafium na grobie żołnierz saperów.
Źródło: