Gawęda Historyczna Na Farnej

ZAPROSZENIE

Łomżyńskie Bractwo Historyczne stowarzyszenie zwykłe z siedzibą w Łomży, w środę 7 XII 2011r. o godz. 18.00 ma zaszczyt zaprosić do udziału w Gawędzie Historycznej, której tematem wiodącym będzie multimedialna prelekcja na temat: „Łomżyńskie Towarzystwo Wioślarskie – tradycja, chluba miasta, nadzieje na przyszłość”, wygłoszona przez uznanego znawcę i badacza lokalnej historii i tradycji Czesława Rybickiego.

Miejsce spotkania historycznego: „Restauracji Na Farnej” przy ul. Farnej 9 w Łomży

W programie Gawędy Historycznej organizatorzy przewidują:

1. Prezentacja celów dla których powołano Łomżyńskie i Bractwo Historyczne.

2. Prelekcja „Łomżyńskie Towarzystwo Wioślarskie – tradycja, chluba miasta, nadzieje na przyszłość” – wystąpienie Czesława Rybickiego.

3. Dyskusja.

4. Pokaz kolekcji zdjęć znanych łomżyńskich fotografików: Dziewieczyński, Kochanowski, Pietraszewski, Dudo „Łomża w starej fotografii z lat 50-tych i 60-tych” ze zbiorów znanego kolekcjonera ziemi łomżyńskiej – Zdzisława Kalinko.

5. Pokaz i przybliżenie kolekcji badacza historii Andrzeja Wszeborowskiego zawierającej tłoki pieczętne w przekroju XVI XIXw – wystąpienie Andrzeja Wszeborowskiego.

6. Wolne wnioski zebranych.

zapraszają

Starszy Bractwa – Czesław Rybicki
Podstarszy Bractwa – Henryk Sierzputowski
Sekretarz Bractwa – Wojciech Winko

 

YouTube Preview Image

____________________

www.bractwo.historialomzy.pl

967 Ogólnie 1 Dziś
  
 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar

Gala w Nowym Jorku.

Adam Kownacki chłopak  z Konarzyc wypunktował Danny'ego Kelly'ego na gali w Nowym Jorku. Jak podaje „euro sport” - Adam Kownacki (13-0, 10 KO) pokonał na punkty Dann[...]