historialomzy.pl czasopismem interentowym

Miło nam zakomunikować wszystkim naszym czytelnikom, że w dniu 5 sierpnia 2010, Serwis Historyczny Ziemi Łomżyńskiej historialomzy.pl został zarejestrowany jako czasopismo w rejestrze dzienników i czasopism sądu okręgowego pod nr. 138.

Tym samym serwis historialomzy.pl staje się częścią normalnej prasy polskiej z uprawnieniami i obowiązkami wynikającymi z prawa prasowego. Członkowie redakcji Serwisu mogą posługiwać się legitymacjami dziennikarskimi dla pozyskiwania informacji i materiałów do publikacji.

Wydawcą Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej został: Mariusz Patalan, natomiast Redaktorem Naczelnym Henryk Sierzputowski.

Chcemy aby nasz portal stale się rozwijał i wzbogacał pod względem merytorycznym ale również technicznym, dlatego też liczymy na każdą formę Waszej współpracy.

Z przyjemnością powitamy w naszym zespole redakcyjnym nowe osoby, które chciałby poświęcić nieco swojego cennego czasu na gromadzenie materiałów, zdjęć, pisanie i redagowanie nowych artykułów do publikowania na portalu.

Każda nowa osoba zostanie dopisana do strony Autorów Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej jak również z czasem ma prawo ubiegać się o przyznanie legitymacji dziennikarskiej.

____________________________

Kolejną nową informacją dotyczącą serwisu jest wykonanie i kupno naszego banera reklamowego o wymiarach 1mx2m, który co jakiś czas będzie można zobaczyć w różnych miejscach Łomży jak również postaramy się aby towarzyszył nam na wszystkich imprezach historyczno – militarnych w regionie. Dzięki uprzejmości i życzliwości  niektórych osób ostatnio baner miał okazje zawisnąć na ul. Długiej oraz podczas Inscenizacji bitwy o Nowogród.

Jeżeli ktoś również miałby możliwość i chęć wspomóc naszą inicjatywę poprzez udostępnienie miejsca  na powieszenie banera reklamowego serwisu proszę o kontakt z redakcją.

Z poważaniem,
Redakcja Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej

3137 Ogólnie 1 Dziś
  
 

9 Komentarzy

 1. 10 sierpnia 2010  19:57 przez Jakub Milczarek Odpowiedz

  Gratulacje! Czasopismo w rejestrze i status dziennikarzy, to już duża sprawa.
  Powodzenia - teraz będę czekał na inne media: radio i tv :)

 2. 11 sierpnia 2010  11:04 przez pseudo-admin Odpowiedz

  Dzięki Jakubie. Mamy nadzieję, że obecny formalny status Serwisu ułatwi nam teraz wdrożenie w życie pewnych zaplanowanych rzeczy z którymi borykaliśmy się wcześniej. Co do innych mediów ruszamy od września z TV.historialomzy.pl

 3. 11 sierpnia 2010  11:06 przez pseudo-admin Odpowiedz

  ...żarcik oczywiście z tą telewizją :D ale nie wykluczone, że może kiedyś, jakoś z kimś hehe

 4. 11 sierpnia 2010  12:24 przez kolank0 Odpowiedz

  ;)) z tą TV to wcale nie jest takie bez szans. nie wiem ile wytrzyma serwer i ile miejsca jest na nim, ale można przecież zamieszczać pliki filmowe upamiętniające różne wydarzenia lub będące zapisem przeprowadzanych wywiadów itp... ;))

  pozdrawiam

 5. 11 sierpnia 2010  18:10 przez pseudo-admin Odpowiedz

  Żeby zrealizować taki pomysł potrzebny jest operator kamery :) czyli osoba, która by się podjęła takiego zadania. Nagrać > obrobić > zamieścić. Filmików nie trzeba wgrywać na serwer tylko np. na youtuba :)

 6. 12 sierpnia 2010  14:11 przez kolank0 Odpowiedz

  powoli. powoli i małymi kroczkami wszystko sie uda. załuję ze tak daleko od Łomży mnie rzuciło.

 7. 12 sierpnia 2010  18:53 przez Jakub Milczarek Odpowiedz

  Co do TV i Youtube to jeszcze dodam, że jest możliwość hostowania filmów na serwerach Youtube oraz pełnej ich obsługi po stronie własnego serwisu. Youtube udostępnia specjalne API: http://code.google.com/intl/pl-PL/apis/youtube/overview.html

 8. 18 sierpnia 2010  11:15 przez pseudo-admin Odpowiedz

  Co ciekawe właśnie podjęliśmy współpracę z gazetą oraz telewizją łomżyńską i być może uda się nam wspólnie coś ciekawego stworzyć :)

 9. 28 sierpnia 2010  22:11 przez Michal_D Odpowiedz

  Gratulacje ! Trzymam kciuki za rozwój naszego projektu ! :)

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

7 urodziny

To już 7 lat z portalem historialomzy.pl Historyczna ewangelicka „Pastorówka”, a mówiąc oficjalnie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej - "Domek Pastora" w Łomży, gościły[...]