Jasełka 2012 w Szkole Podstawowej w Sławcu

Szkoła w Sławcu nawiązując do tradycji przedwojennych łomżyńskich szkol powszechnych  wystawiła jasełka wykonaniu kola teatralnego „ Chochliki”.

Piękna tradycja!!!

Jasełka w wykonaniu uczniów

Szkoły Podstawowej

im. Hanki Bielickiej w Sławcu

Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem wesoła nowina, że Panna czysta, że Panna czysta porodziła Syna…”

Tradycja to nasze największe dziedzictwo, które zobowiązani jesteśmy przekazywać z pokolenia na pokolenie. To część naszej kul­ury. To to, co wyróżnia nas spośród innych narodów.

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej im. Hanki Bielickiej w Sławcu trwają gorączkowe przygotowania do wystawienia jasełek. To tradycja, która ma już kilkanaście lat. Zaczynaliśmy od skromnych spektakli, a od kilku lat to są już prawdziwe widowiska teatralne łączące tradycję z nowoczesnością – z oprawą muzyczną, z liczną obsadą aktorską. Uwagę widza przykuwa też staranna scenografia oraz piękne kostiumy.

Jasełka są dziełem małych artystów ze Szkolnego Koła Teatralnego „CHOCHLIKI” działającego od 1998 roku oraz uczniów klasy I i naszych przedszkolaków. Uczniowie pracują pod kierownictwem pani Jadwigi Sosnowskiej. Od wielu lat w pracy wspomaga ją pan Jacek Sokołowski.

Tegoroczne jasełka dla całej społeczności szkolnej, zaproszonych gości oraz rodziców uczestniczących w wigilii szkolnej zostały wystawione 21 grudnia 2012 roku.

 

Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,
gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole.
Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść,
Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia.

To noc wyjątkowa… Jedyna… Niepowtarzalna…
Noc Bożego Narodzenia.

Kochani, niech wraz z nadchodzącymi Świętami,

zawita w Waszych sercach miłość, pokój, pomyślność i nadzieja.

A Nowy Rok będzie pełen cudownych chwil.

Niech całą Ziemię rozśpiewa kolęda,

Każdy dom i każdego z nas.

Niechaj piękne, Bożonarodzeniowe Święta,

Niosą Wszystkim betlejemski blask.

 

Wszystkim Mieszkańcom Ziemi Łomżyńskiej oraz Czytelnikom por­talu składamy życzenia wy­jątkowych, cie­płych, dostat­nich i spokojnych świątecz­nych dni przeżywanych w gronie najbliższych!

Koło Teatralne „CHOCHLIKI”

Jadwiga Sosnowska

Jacek Sokołowski

3435 Ogólnie 1 Dziś
  
 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar

Miastkowo. Twórcy ludowi

Wiesław Przyborowski Urodzony w Piszu. Rzeźbiarz amator. Wyróżniony na przeglądzie Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie oraz na przeglądzie twórczości artystycznej w Miastkowie. Tem[...]

Gmina Łomża ma 45 lat.

Gmina Łomża została utworzona z dniem 1 stycznia 1973 roku uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Białymstoku. Z dniem 27 maja 1990 r. Gmina Łomża stała się z mocy prawa jednost[...]