Nagrody Prezydenta Łomży AD 2015 w dziedzinie kultury rozdane

Nagrody Prezydenta Łomży AD 2015 w dziedzinie kultury rozdane

Docenieni twórcy Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej historialomzy.pl oraz redaktor serwisu dr Małgorzata Krystyna Frąckiewicz

Dyplom dla wydawców Serwisu

Dyplom dla wydawców Serwisu

Sala widowiskowa Teatru Lalki i Aktora w Łomży w miniony piątek była miejscem uroczystej gali wręczenia dorocznych nagród Prezydenta Miasta Łomży w dziedzinie kultury AD 2015. Uroczystość uświetnił recital bardów pieśni Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego – Anatola Borowika i Dimy Maklakowa z Ukrainy.

Kapituła konkursowa pod kierownictwem Wiceprezydent Łomży Agnieszki Muzyk, doceniła w tym roku 7 twórców i animatorów kultury oraz pracowników łomżyńskich instytucji kultury. Nagrody z rąk Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odebrali: twórcy Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej historialomzy.pl Mariusz Patalan i Henryk Sierzputowski (za upowszechnianie wiedzy o historii miasta i budowanie tożsamości mieszkańców Łomży), Gabriela Szczęsna (za wieloletnie dokumentowanie życia kulturalnego Łomży oraz niezwykłą opowieść o zabytkach miasta), Iwo Świątkowski (za pasję, z jaką włącza mieszkańców Łomży w działania kulturalne, dr Małgorzata Krystyna Frąckiewicz (adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku i redaktor serwisu historialomzy.pl, autorka wielu opracowań naukowych i książek, w tym „Stary cmentarz łomżyński” i „Katedra łomżyńska” oraz przewodnika genealogicznego, zawierającego ponad 900 łomżyńskich nazwisk), Renata Igielska (w uznaniu dla pracy całego Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz za szczególny wkład w edukacje dzieci i młodzieży), Mirosław Dziewa (za niestrudzoną i udaną popularyzację muzyki jazzowej). Przyznano również nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego, którą otrzymała kierownik Galerii Sztuki Współczesnej Karolina Skłodowska.

Szczególnie miło jest redakcji serwisu historycznego podkreślić docenienie twórców związanych z funkcjonującym od 7 lat w Łomży naszym portalem historycznym. Dzięki ich społecznej pracy historia naszego miasta oraz Ziemi Łomżyńskiej żyje przede wszystkim w sercach tysięcy rozsianych po całym świecie Łomżyniaków, jak również popularyzowana jest w kraju i za granicą.

/redaktorzy serwisu/

P.S

„Pragnę serdecznie podziękować dla Łomżyńskiego Bractwa Historycznego za nominację oraz Kapitule i Panu Prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu za przyznanie Serwisowi tego wyróżnienia w konkursie. Jesteśmy miło zaskoczeni oraz wdzięczni za docenienie naszej, już prawie siedmioletniej społecznej pracy redakcyjnej nad projektem historialomzy.pl. Portal od lat wpisuję się w życie kulturowe miasta Łomży, przybliża naszą rodzimą tradycję, historię, łączy pasjonatów historii, rozbudza tożsamość regionalną często nawet u osób przebywających za granicą. Jest też nośnikiem informacji, multimedialnego przekazu wspomnień historycznych, publikacji naukowych, książek, rozpraw naukowych naszych współpracowników, docierającym do czytelników na całym Świecie.
Jednak zgodnie z naszym mottem serwisu: To ludzie tworzą historię. Chciałbym w tym miejscu również pogratulować i podziękować całemu zespołowi Redakcyjnemu historialomzy.pl, za dotychczasowe zaangażowanie, starania, wsparcie i ogrom pracy włożony na portalu. Ta nagroda to również Wasza zasługa!”
~ Mariusz Patalan / wydawca czasopisma

Bard z Ukrainy Dima Maklakow śpiewa pieśni Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy.

Bard z Ukrainy Dima Maklakow śpiewa pieśni Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy.

Agnieszką Muzyk z - pcą pez. Panem Mariuszem Chrzanowskim prez. i Panią-Ewą Sznajder

Wspólne zdjęcie dr Małgorzaty Krystyny Frąckiewicz z Agnieszką Muzyk zastępca prezydenta i Panem Mariuszem Chrzanowskim prezydentem Łomży oraz Panią Ewą Sznejder – naczelnikiem Urzędu Miasta Łomży

Wręczenie nagród przez prerz. Pana Mariusza Chrzanowskiego wydawcom Serwisu Historycznego

Prezydent Łomży wraz ze swoim zastępcą  wręczają nagrody  wydawcom Serwisu Historycznego historialomz.pl

Wspólne zdjęcie wydawców serwisu z Panią Agnieszką Muzyk zastępcą prezydenta, Panem Mariuszem Chrzanowwskim prezydent Łomży i Panią Ewą Sznajder pracownikiem U.M.

Wspólne zdjęcie

dr Małgorzata Krystyna Frąckiewicz w środku zdjęcia, Mariusz Patalan z lewel strony i Henryk Sierzputowski z prawej strony.

dr Małgorzata Krystyna Frąckiewicz w środku zdjęcia, Mariusz Patalan z lewej strony i Henryk Sierzputowski z prawej strony.

Foto: Wojciech Winko

Inne źródła w mediach:
lomza.pl
4lomza.pl
mylomza.pl
radio.bialystok.pl
lomzynskie24.pl
naszalomza.pl
xlomza.pl
narew.info

8746 Ogólnie 2 Dziś
  
 

9 Komentarzy

 1. 12 grudnia 2015  17:32 przez Jerzy Smurzyński Odpowiedz

  Gratuluję obu Panom, a powtarzając za Panem Prezydentem, …. że Panów wkład w łomżyńską kulturę to działania w dużej mierze społeczne, z miłości do Łomży… życzę dalszych tak owocnych sukcesów!
  Gratuluję również Pani dr. Małgorzacie Krystynie Frąckiewicz, która ostatnio dołączyła do naszego redakcyjnego grona i publikując oparte na własnym, cennym dorobku naukowym informacje o mieszkańcach Łomży w perspektywie od XV do XIX wieku, wzbogaca łamy naszego portalu.

 2. 12 grudnia 2015  18:39 przez kowin Odpowiedz

  Nigdy nie jest dość pochwał dla tytanów dźwigającym społecznie jako twórcy historialomzy.pl od 7 lat ZBIOROWĄ PAMIĘĆ historii Ziemi Łomżyńskiej.
  Wyrazy uznania i wielkiego szacunku dla dr Małgorzaty, której pasje naukowe tak ściśle korespondują z misją naszego serwisu historycznego.
  To prawdziwy zaszczyt współpracować z takimi osobowościami i wielka radość, że zostali tak docenieni.

 3. 12 grudnia 2015  22:07 przez Henryk Sierzputowski Odpowiedz

  Osobne serdeczne podziękowanie należy się mojemu młodszemu koledze Mariuszowi za jego wkład poniesiony w uruchomienie tego serwisu i za jego prowadzenie od strony technicznej. Dzięki Mariuszowi serwis ten funkcjonuje bezawaryjnie. Bardzo dziękuję kolego Mariuszu.

 4. 13 grudnia 2015  12:19 przez Małgorzata Odpowiedz

  Bardzo dziękuję za serdeczność.
  Wierzę, że wzajemna życzliwość, inspiracja, pasja i umiejętność współpracy, które nas łączą pod łomżyńskim niebem, pobudzać będą świadomość łomżan i zainicjują wiele efektownych i efektywnych form popularyzacji wiedzy o pięknym i niezwykłym mieście nad Narwią,
  zwłaszcza w przededniu jego 600-lecia.
  Z wdzięcznością i pozdrowieniem,
  Małgorzata Frąckiewicz

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.