Narew Extra Tygodnik o historialomzy.pl

Narew Extra Tygodnik nr 161 „HistoriaLomzy.pl”

Na drugie urodziny Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej zapraszają jego twórcy: Henryk Sierzputowski i Mariusz Patalan.

Przebogaty serwis HistoriaLomzy.pl zawiera różnorodne informacje historyczne, dotyczące Ziemi Łomżyńskiej w postaci artykułów, notek biograficznych, recenzji książek, map historycznych, pocztówek, zdjęć współczesnych i historycznych, opisów ulic oraz zabytków. Wystarczy włączyć Internet i wpisać ten adres, aby przenieść się w czasy dawno minione i całkiem nieodległe.

– Dzięki wspólnej pasji i dzięki współpracownikom i przyjaciołom, serwis jest systematycznie rozbudowywany pod względem merytorycznym o nowe tematy i dostosowywany do wymagań internetowych – mówią jego twórcy: wydawca Mariusz Patalan i redaktor naczelny Henryk Sierzputowski. – Podjęliśmy współpracę z portalem Album Polski. Posiadamy tam własną łomżyńską zakładkę, gdzie przybliżamy informacje historyczne o Ziemi Łomżyńskiej.

Ważnym wydarzeniem dla historialomzy.pl było publikowanie rozdziałów książki Jerzego Smurzyńskiego „Czarne lata na Łomżyńskiej Ziemi. Masowe zbrodnie hitlerowskie w roku 1939 i latach 1941 – 1945”. Poszerzone wydanie jest po raz pierwszy przedstawione w Serwisie Historycznym Ziemi Łomżyńskiej w wersji elektronicznej. Dzięki tej współpracy, serwis zyskał nowych redaktorów: Jerzego Smurzyńskiego i Iwonę Krzepkowską-Bulat. Trwają rozmowy nad włączeniem do zespołu kolejnych nowych redaktorów.

– W planach mamy propozycję publikacji kolejnych książek Pana Smurzyńskiego oraz nowo wydanej przez Komendę Hufca ZHP w Łomży książki „Harcerstwo łomżyńskie wczoraj i dziś” – kontynuują twórcy portalu.

– Rozpoczęliśmy publikację autorskich wspomnień kilku osób, które pomimo rozrzucenia po całej Polsce sercem złączone są z Łomżą.

Informacje statystyczne oraz techniczne sprawy portalu zostaną jak co roku niebawem omówione szczegółowo na portalu w postaci artykułu. Serwis został zintegrowany z portalem społecznościowym Facebook, który obecnie generuje ponad 80 procent wejść na portal.

– Żeby nie tylko się chwalić dodamy, że z wcześniejszych zapowiedzi zmian, jakie chcieliśmy dokonać w tym roku, niestety, nie udało nam się wprowadzić na portalu quizów tematycznych oraz kanału telewizyjno-historycznego. Brakuje zwyczajnie osób, a nam w ogromie tej tybetańskiej pracy brakuje czasu, aby o wszystko zadbać samemu.

Redakcja serwisu HistoriaLomzy.pl na swój mały jubileusz zaprasza 13 stycznia br. w godzinach 17 – 19 do klubu Stara Rzymianka przy ul. Bema 37 w Łomży. Warto być z historią i jej opiekunami za pan brat.

OPR. MIROSŁAW R. DEREWOŃKO
źródło: www.narew.info

Dziękujemy serdecznie Redakcji Gazety Narew Extra Tygodnik za publikację materiału dotyczącego Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej oraz informacji o naszych II urodzinach. ~admin

1443 Ogólnie 1 Dziś
  
 

1 Komentarz

  1. 17 stycznia 2011  17:38 przez bezowy Odpowiedz

    Świetny portal! Życzę zapału do pracy i jak najwięcej satysfakcji!

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Masa Powstańcza 2014

Masa Powstańcza 2014   W sobotni ranek, 9 sierpnia grupa 12-stu cyklistów z Ostrowi, Łomży, Ostrołęki wyruszyła spod budynku pływalni MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej do W[...]