Prośba do wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc

Prośba do wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc

W roku 2014 przypada setna rocznica powstania piątnickiej świątyni w jej obecnym murowanym wyglądzie. Planowane jest wydanie z tej okazji pamiątkowego albumu. W związku z tym proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy, ksiądz Szczepan Dobecki , zwraca się z ogromną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy w swoich zasobach rodzinnych mają archiwalne fotografie piątnickiego kościoła z różnych etapów jego dziejów o czasowe udostępnienie ich na potrzeby wspomnianego albumu. Fotografie będą zwrócone właścicielom.

Jeżeli ktoś chciałby podzielić się wspomnieniami na temat tego, jak budowano lub remontowano ten kościół w przeszłości, uprzejmie proszę o kontakt z piątnickim proboszczem (nr telefonu na plebanię: 86 215 17 99) lub społecznym kustoszem Miejsca Pamięci Narodowej w Jeziorku (nr telefonu Szkoły Podstawowej w Jeziorku: 86 219 13 28). Swoje wspomnienie można też przesłać na adres Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej (historialomzy.pl@wp.pl). Z serca dziękuję za każdą formę pomocy.

Beata Sejnowska – Runo, społeczny kustosz Miejsca Pamięci Narodowej w Jeziorku

1642 Ogólnie 4 Dziś
  
 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Skąd nasz ród ... ?

Skąd nasz ród ... ? Warsztaty genealogiczne dla uczniów gimnazjów 19 maja 2016 roku w ramach projektu współfinansowanego przez Zarząd Powiatu Zambrowskiego, Łomżyńskie Tow[...]