Urodziny naszego szacownego kapłana o. Jana Bońkowskiego – dha Huragana

Od redakcji:
W dniu dzisiejszym 83. urodziny obchodzi nasz redakcyjny kolega – kapłan ze zgromadzenia Braci Mniejszych Kapucynów, a jednocześnie dh Huragan – kapelan łomżyńskiego Hufca ZHP. Poniżej w uzgodnieniu z komendantem Hufca „Nadnarwiańskiego” ZHP im. Adama Chętnika w Łomży hm. Wiesławem Domańskim, przedstawiamy harcerską relację z urodzinowej niespodzianki, którą szacownemu kapłanowi zrobili harcerze z 23. Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej „Wawer” im. Jana Bytnara.

 

6.30 rozpoczęła się msza w Klasztorze Ojców Kapucynów.
Kapłani zmierzają do ołtarza, jeden z nich spojrzał na zgromadzonych wiernych, a gdy zobaczył harcerzy energicznie zacisnął pięść, a oczy zrobimy się bardzo radosne.
To On dzisiejszy Jubilat, który świętuje 83 urodziny – nasz hm. Jan Bońkowski Kapelan naszego hufca. Harcerze wraz z Komendantem Hufca przybyli do Klasztoru z życzeniami urodzinowymi. Była to niespodzianka dla Dh. Jana, ale bardzo udana😉.
Po mszy druh „Huragan” skierował kilka słów do zebranych i przekazał Harcerskie Biuletyny Nr 69 i 70, których jest autorem. Mówił – szkoda, że nie wyrobiłem się z nr 83 – dziś by pasował, ale obiecał, że i ten będzie. Dziś złożyliśmy tylko życzenia, a komendant przekazał skromny upominek. Świętowanie przełożone na później – relacja będzie😉

Druhowi raz jeszcze życzymy zdrowia, spełnienia marzeń, spotkań w harcerskim kręgu i przy ognisku, a także sił i wytrwałości do działania 100 lat💗

Drogi O. Janie, redakcja i koledzy z portalu historialomzy.pl z całego serca przyłączają się do serdecznych harcerskich życzeń.
Życzymy naszemu niestrudzonemu redakcyjnemu koledze nieustającego daru zdrowia i dalszej historycznej weny twórczej, przysparzającej czytelnikom Jego wydawnictw i książek wielu wzruszeń.

 

zdjęcia: pwd Dorota Domańska

/red/

 

270 Ogólnie 10 Dziś
  
 

3 Komentarzy

 1. Wojciech Winko
  26 kwietnia 2021  22:00 przez Wojciech Winko Odpowiedz

  Drogi Ojcze Janie, składam na Twoje ręce życzenia dalszego trwania w swoim zbożnym dziele i misji, które czynisz dla dobra naszej społeczności jako Kapłan, opiekun i członek społeczności harcerskiej, a w końcu i nasz redakcyjny kolega. Szczęść Tobie Boże w zdrowiu i Twojej drodze życiowej.

 2. Jan
  28 kwietnia 2021  21:28 przez Jan Odpowiedz

  Podziwiam tak wielu wspaniałych ludzi, zwłaszcza młodych, skąd wiedzą, co działo się 83 lata temu. Ja np. z historii byłem bardzo słaby, stąd dzisiaj muszę co nieco nadrabiać. Przy okazji serdecznie dziękuję Redaktorowi portalu historialomzy.pl Wojciechowi Winko oraz harcerzom z Komendantem hm Wiesławem Domańskim i wszystkim moim Kolegom za miłe i rozczulające życzenia.

 3. Wojciech Winko
  29 kwietnia 2021  4:28 przez Wojciech Winko Odpowiedz

  Ojcze Janie, życzeń jest dużo więcej, tylko zamieszczonych na FB. Widać, że szacunek i pamięć jest wielka. Mamy też jako redakcja już kilka zapytań o możliwość nabycia książki. Potrzebny zdaje się więc będzie dodruk, o czym zapewne już po majówce porozmawiamy.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar