Zagadka 124

Schodząc Kamiennymi Schodkami i idąc w dół Krzywym Kołem, dochodzimy do skrzyżowania z ulicą Rybaki. Od tego miejsca w stronę rzeki prowadziła, krótka, wybrukowana i zarastająca już wówczas uliczka. Chociaż nigdy się o to nikogo nie pytałem, zawsze się zastanawiałem co było na jej końcu. Może przeprawa rzeczna, prom albo jakiś most, których swego czasu było w Łomży ponoć cztery. Ale to już bardzo odległe dzieje a wyjaśnienie wątpliwości jest bliższe naszym czasom.  Odpowiedź na swoje pytania, przypadkiem znalazłem niedawno. Może ktoś jeszcze zna odpowiedź? Jako podpowiedź dodam, że nie jest to wiedza tajemna.

1676 Ogólnie 1 Dziś
  
 

3 Komentarzy

 1. Wojciech Piętka
  2 kwietnia 2014  18:09 przez Wojciech Piętka Odpowiedz

  Tak Pani Jadwigo. Na myśli miałem to pierwsze.
  Poniżej odpowiedź wizualna
  http://4lomza.pl/fotogaleria.php?id=133924

  • Avatar
   3 kwietnia 2014  23:24 przez jerzy Odpowiedz

   http://4lomza.pl/fotogaleria.php?id=133924
   denerwuje mnie biadolenie nad niektórymi zabytkami.dom pastora można było wyremontować do stanu poprzedniego, można też było zachować ruinę chałupy przy szkole szóstce,ale wybrano inne rozwiązania.Remontowany dom pastora po wojnie miał kilkadziesiąt lat,a więc żaden zabytek .Dla mnie nie było by żadnym ewenementem przebudowanie np. katedry na styl bazylikowy( takie były pierwotne założenia).Po latach przewodnik opowiadałby trochę inną historię budowli. Wiele zabytków było w poprzednich wiekach wielokrotnie przebudowywanych i w tym często ich urok.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar

Zagadka 44

Pocztówka przedstawia miasto Łomżę miej więcej z okresu 1910-1917.  Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie - Co to za miejsce i dokąd mogą zmierzać Ci wszyscy ludzie? - Dodam, że[...]

Zagadka 61

Może ktoś rozpozna z imienia i nazwiska piłkarzy ŁKS-u widocznych na tym zdjęciu. Zdjęcie prawdopodobnie z 1957 roku po zwycięskim meczu z Warmią Grajewo.