Zagadka 124

Schodząc Kamiennymi Schodkami i idąc w dół Krzywym Kołem, dochodzimy do skrzyżowania z ulicą Rybaki. Od tego miejsca w stronę rzeki prowadziła, krótka, wybrukowana i zarastająca już wówczas uliczka. Chociaż nigdy się o to nikogo nie pytałem, zawsze się zastanawiałem co było na jej końcu. Może przeprawa rzeczna, prom albo jakiś most, których swego czasu było w Łomży ponoć cztery. Ale to już bardzo odległe dzieje a wyjaśnienie wątpliwości jest bliższe naszym czasom.  Odpowiedź na swoje pytania, przypadkiem znalazłem niedawno. Może ktoś jeszcze zna odpowiedź? Jako podpowiedź dodam, że nie jest to wiedza tajemna.

2626 Ogólnie 2 Dziś
  
 

3 Komentarzy

 1. 2 kwietnia 2014  18:09 przez Wojciech Piętka Odpowiedz

  Tak Pani Jadwigo. Na myśli miałem to pierwsze.
  Poniżej odpowiedź wizualna
  http://4lomza.pl/fotogaleria.php?id=133924

  • 3 kwietnia 2014  23:24 przez jerzy Odpowiedz

   http://4lomza.pl/fotogaleria.php?id=133924
   denerwuje mnie biadolenie nad niektórymi zabytkami.dom pastora można było wyremontować do stanu poprzedniego, można też było zachować ruinę chałupy przy szkole szóstce,ale wybrano inne rozwiązania.Remontowany dom pastora po wojnie miał kilkadziesiąt lat,a więc żaden zabytek .Dla mnie nie było by żadnym ewenementem przebudowanie np. katedry na styl bazylikowy( takie były pierwotne założenia).Po latach przewodnik opowiadałby trochę inną historię budowli. Wiele zabytków było w poprzednich wiekach wielokrotnie przebudowywanych i w tym często ich urok.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Zagadka 147

Jest to połączenie Ul. Zielonej z Ulicą Rybaki. W okresie międzywojennym ulica ta miała swoją nazwę. Jak się nazywała? Fragment ulicy Zielonej od której odbiega ulica Zaułek[...]

Zagadka 15

Jest to drewniany budynek mieszkalny, których w okresie powojennym było w Łomży  bardzo dużo. W związku z tym mam pytanie. Na jakiej ulicy mieścił się ten budynek?

Zagadka 21

Fragment ulicy który widoczny jest na zdjęciu pochodzi prawdopodobnie z przed I wojny światowej. Proszę podać nazwę tej ulicy i pokrótce opisać ten fragment.