Zagadka 57

6 Komentarzy

 1. Avatar
  6 lutego 2010  15:11 przez majster Odpowiedz

  Schodki na Placu Pocztowym do Legionów i w Dworną. Po lewej ruiny przedwojennej restauracji. Jakiej nie wiem

 2. Avatar
  6 lutego 2010  16:31 przez Krzysztof S Odpowiedz

  W tle "dom na kurzej stopce" przy ul. Krótkiej. Widoczny na pierwszym planie fragment budynku to nieistniejąca kamienica na rogu ul. Dwornej i al. Legionów (wtedy nie było tego odcinka Legionów, był plac). Co w niej było? Nie wiem. Ostatnie moje źródło informacji o dawnej Łomży, mój Dziadek, zmarł w grudniu.

 3. Avatar
  6 lutego 2010  16:34 przez Krzysztof S Odpowiedz

  Zdjęcie zrobione z obecnego Placu Pocztowego w kierunku ul. Dwornej.

 4. Avatar
  6 lutego 2010  20:04 przez Andrzej z S. Odpowiedz

  Witam. Ta piękna ruina po lewej stronie to pozostałości po budynku starostwa /lub innego urzędu o podobnym charakterze/.Budynek znajdował się przy Placu Pocztowym. Obecnie jest tam skarpa /obok kamiennych schodów prowadzących z Al. Legionów na Plac Pocztowy. Do czasu wybudowania - przedłużenia AL. Legionów za ruinami było chyba przedsiębiorstwo melioracyjne, potem pierwsza siedziba ŁPB równolegle z barakiem przy tartaku.

 5. 9 lutego 2010  14:39 przez pseudo-admin Odpowiedz

  Oczywiście są to prawidłowe odpowiedzi, gratulacje Panowie.
  Po raz kolejny zapraszam do zadawania własnych zagadek i zdjęć co by i redakcja mogła się trochę pobawić, przy okazji pomożecie w rozwoju serwisu :)

 6. Adam Sobolewski
  12 lutego 2010  17:34 przez Adam Sobolewski Odpowiedz

  Po wojnie była to ulica Stanisława Duboisa. Urodzony 7 stycznia 1901 w Warszawie, zmarł 21 sierpnia 1942 w Oświęcimiu. Działacz socjalistyczny i publicysta. W latach 1928-1930 był posłem na Sejm II RP. Przy tej uliczce stały dorożki, póżniej i obecnie taksówki.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar

Zagadka 135

Powyższy obraz (aby nie ułatwiać nie podam ani autora, ani tytułu) przedstawia scenę bitwy, której w tym roku minęła setna rocznica. W bitwie tej, która pod pewnym względem por[...]

Zagadka 24

Gdzie ten budynek się mieścił? W zasadzie to jest i teraz w tym samym miejscu tylko w nie co zmienionej formie. Co mieściło się w tym budynku? Dobrze by było gdyby ktoś dodał właśc[...]

Zagadka 61

Może ktoś rozpozna z imienia i nazwiska piłkarzy ŁKS-u widocznych na tym zdjęciu. Zdjęcie prawdopodobnie z 1957 roku po zwycięskim meczu z Warmią Grajewo.