Zaproszenie na 5 urodziny

Serwis Historyczny Ziemi Łomżyńskiej www.historialomzy.pl przy współpracy Łomżyńskiego Bractwa Historycznego, zaprasza czytelników, współpracowników, zaprzyjaźnionych znajomych Serwisu oraz media na V urodziny Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej.

Niezależnie od wieku oraz płci, jeżeli ktoś miałby ochotę świętować z nami nasz mały jubileusz to zapraszamy

 19 stycznia 2014 r.
Muzeum Diecezjalne w Łomży
ul. Giełczyńska 20A

godz. 15:45

Zbliża się dzień Babci i Dziadka i być może właśnie przyprowadzenie przez wnuczków swoich dziadków, będzie dla nich miłą niespodzianką i możliwością spotkania się z miłośnikami historii i powspominania lat młodzieńczych.

Program:

1. Powitanie przybyłych gości przez twórców serwisu historycznego www.historialomzy.pl.

2. Krótkie podsumowanie dokonań i działań portalu historycznego Ziemi Łomżyńskiej w roku 2013.

3. Autorski pokaz filmu „Historia Klasztoru Kapucynów słowami brata zakonnego – ojca Jana Bońkowskiego” oraz spotkanie autorskie z głównym bohaterem filmu.

4. Degustacja urodzinowego tortu

5. Prezentacje indywidualne historii związanej z przyniesionym artefaktem historycznym /wszyscy chętni/

6. Wolna dyskusja

__________

Rok 2013 przyniósł nam także kilka istotnych wydarzeń w naszej działalności:
1. Dzięki zamieszczanym artykułom i opowiadaniom na Serwisie już 12 rodzinom udało się ustalić losy i odnaleźć swoich bliskich po kilkudziesięciu latach.

2. Pani Beata Dżon, która jest dziennikarką współpracującą m.in z Focusem Historia. Bierze udział w niezwykłych poszukiwaniach Polaków, ratujących Żydów podczas wojny zwróciła się do Redakcji o pomoc w poszukiwaniach informacji o ks. Mikołaju Ferencu. Naszej Redakcji udało się odnaleźć rodzinę ks. Ferenca w Łomży.

3. Rada miejska, na sesji 27 marca 2013 roku, przyjęła pana Jerzego Smurzyńskiego (naszego Redaktora) w poczet Honorowych Obywateli Królewskiego Miasta Łomży. Z wnioskiem do rady, miesiąc wcześniej wystąpiło Łomżyńskie Bractwo Historyczne oraz Beata Sejnowska-Runo sprawująca urząd Społecznego Kustosza Miejsca Pamięci Narodowej w Jeziorku.

4. Rozpoczęliśmy cykl filmowych opowiadań historycznych. Pierwszy materiał „Historia Klasztoru Kapucynów słowami ojca Bońkowskiego” będzie można obejrzeć na naszych urodzinach.

5. Cyklicznie prowadzone Gawędy Historyczne

6. Przekształcenie Bractwa Historycznego w Stowarzyszenie

 

1950 Ogólnie 4 Dziś
  
 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Masa Powstańcza 2014

Masa Powstańcza 2014   W sobotni ranek, 9 sierpnia grupa 12-stu cyklistów z Ostrowi, Łomży, Ostrołęki wyruszyła spod budynku pływalni MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej do W[...]