Historialomzy.pl ma już 2 lata – MyLomza.pl

Serwis Historyczny Ziemi Łomżyńskiej (www.historialomzy.pl) obchodzi dziś swoje drugie urodziny. Z tej okazji redakcja Serwisu wszystkich sympatyków historii Łomży zaprasza do klubu Stara Rzymianka przy ul. Bema 37 w Łomży w godzinach od 17 do 19.00. Nam zaś opowiada o dokonaniach minionych lat i planach na przyszłość.

Serwis Historyczny Ziemi Łomżyńskiej to jedyna taka strona w regionie. Zawiera informacje historyczne dotyczące Ziemi Łomżyńskiej w postaci artykułów, notek biograficznych, recenzji książek, map historycznych, pocztówek, zdjęć współczesnych i historycznych, opisów ulic oraz zabytków.

Tworzą go pasjonaci i społecznicy, którzy całkowicie za darmo poświęcają długie godziny na odkrywanie naszej historii i redagowanie strony.

– 5 sierpnia 2010, Serwis Historyczny Ziemi Łomżyńskiej został zarejestrowany jako czasopismo

internetowe w rejestrze dzienników i czasopism Sądu Okręgowego w Łomży pod nr. 138. Wydawcą Serwisu Historycznego Ziemi Łomżyńskiej został: Mariusz Patalan, natomiast redaktorem naczelnym Henryk Sierzputowski – informuje redakcja łomżyńskiego Serwisu.

– W 2010r. Serwis podjął współpracę z Redakcją Album Polski , gdzie posiadamy własną Łomżyńską zakładkę, i gdzie przybliżamy czytelnikom informacje historyczne z ziemi łomżyńskiej – mówi Mariusz Patalan. – Dużym i przełomowym krokiem dla Serwisu stało się 15 września 2010 publikowanie na łamach naszego czasopisma rozdziałów książki Jerzego Smurzyńskiego „Czarne Lata Na Łomżyńskiej Ziemi. Masowe zbrodnie hitlerowskie w roku 1939 i latach 1941-1945”. To pierwsze przedstawienie nowego, poszerzonego wydania publikacji.

Redakcja Serwisu ma już plany na nowy rok.

– Na pewno dalej staramy się szukać nowych Redaktorów do stałej współpracy oraz instytucji, które chciałyby nam pomagać w zbieraniu i publikacjach materiałów archiwalnych oraz historycznych. W ostatnim czasie pozyskaliśmy do współpracy p. Jerzego Smurzyńskiego oraz p. Iwonę Krzepkowską-Bulat – mówi Mariusz Patalan.

Serwis planuje uruchomienie quizów i platformy telewizyjnej poświęconej historii Łomży.

– Gdzieś w głowie, choć może w dalekiej przyszłości jest pomysł stworzenia grupy miłośników, która robiłaby seminaria historyczne na łomżyńskich uczelniach wyższych z zaproszonym gościem specjalnym: znanym polskim historykiem lub autorem książek. Pomysłów jest jeszcze kilka ale wszystko wymaga czasu i ciężkiej społecznej pracy, a jak to się mówi „ochotnicy wyginęli na wojnie” i ciężko w tych czasach o pomoc wolontariacką – uśmiecha się Mariusz Patalan.

Wszystkich użytkowników Serwisu, znajomych, współpracowników i zainteresowanych historią naszego miasta redakcja zaprasza na spotkanie urodzinowe dziś w klubie Stara Rzymianka w Łomży. Początek o godz. 17.00.

źródło: mylomza.pl

1722 Ogólnie 1 Dziś
  
 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.