SPHŁ czeka na biogramy harcerzy

Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego przygotowuje się do spisania biogramów instruktorów harcerskich działających na Ziemi Łomżyńskiej.

„Chcielibyśmy zachować dla potomnych biografii jak najwięcej ludzi, którzy oddali część swego życia na rzecz pracy dla dzieci i młodzieży. Każdy zna jeszcze swoich drużynowych, przybocznych lub inne osoby spotkane na „harcerskiej drodze”, ale czy ktoś będzie o nich wiedział za kilka, kilkanaście lat? Część materiałów udało nam się zebrać w III tomie książki „Harcerstwo łomżyńskie wczoraj i dziś”, jednak są to najczęściej luźne wspomnienia lub nieuporządkowane wiadomości. W IV tomie chcemy to uporządkować, nadać temu wartości historycznej, aby mogło posłużyć młodszemu pokoleniu.
Część biogramów zostanie przesłanych do Warszawy, jako uzupełnienie wydawnictwa „Poczet harcmistrzyń i harcmistrzów”. Nie pozwólmy, aby instruktorów z naszego środowiska tam zabrakło.”

Więcej informacji na stronie SPHŁ

886 Ogólnie 1 Dziś
  
 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar

Komunikat

Szanowni Czytelnicy! Z uwagi na sezon wakacyjno - urlopowy  pragniemy Państwa poinformować o czasowej przerwie w publikacji naszych nowych redakcyjnych artykułów. Przepraszamy. P[...]