Wszystkiego najlepszego dla Historii Łomży (video)

Stworzony przez Mariusza Patalan i Henryka Sierzputowskiego portal HistoriaLomzy.pl świętuje 4. urodziny. Przez ostatni rok portal nie tylko powiększył grono osób zamieszczających na jego łamach swoje artykuły, ale także przyczynił się rozwikłania kilku rodzinnych tajemnic.

Na łamach portalu poruszane są tematy związane z historią naszego miasta od jego zarania aż po ostatnie lata. W ciągu ostatnich 12 miesięcy

 

– Dzięki temu, że w tym roku zamieściliśmy fragmenty książki o Jeziorku 9 rodzin odnalazło tam groby swoich najbliższych – tłumaczy Henryk Sierzputowski.

– To daje nam niesamowitą motywację do dalszej pracy.  Co ważniejsze. Z każdym rokiem portalowi przybywa wiernych internautów, którzy na bieżąco śledzą zawartość strony. W ostatnich miesiącach największą rzeszę osób odwiedzających stronę to mieszkańcy Warszawy.

– Jest to chyba związane z tym, że otrzymaliśmy wyróżnienie w V edycji Dorocznej Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej pod patronatem Narodowego Centrum Kultury i Polskiego Komitetu ds. UNESCO – podkreśla Mariusz Patalan.

– Odbiór portalu był bardzo pozytywny i w tym miejscu chciałbym podziękować osobom, które codziennie piszą artykuły na naszą stronę.

W ubiegłym roku Historia Łomża, która stała się fundamentem do stworzenia Bractwa Historycznego, przyczyniła się do ufundowania tablicy poświęconej żołnierzom Legionów Polskich przebywających i później internowanych w Łomży. 11 listopada wmurowana w ścianę koszar przy Alei Legionów.

W kolejnych miesiącach członkowie portalu zamierzają przybliżyć łomżyniakom dzieje Powstania Styczniowego, którego 150. rocznicę wybuchu będziemy obchodzić już jutro, tj. 22 stycznia.

źródło: Studio Skorpion

2607 Ogólnie 1 Dziś
  
 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar

1000 fanów na facebooku

Mamy pierwsze 1000 fanów historycznego profilu na Facebooku!    Nasz historyczny profil na Facebooku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dość długo musieliś[...]