Witamy w gronie redaktorów Marcina Rydzewskiego

Marcin Rydzewski
kustosz Muzeum Przyrody – Dworu Lutosławskich w Drozdowie

Absolwent Wydziału Nauk Historycznych UMK w Toruniu, kustosz Muzeum Przyrody – Dworu Lutosławskich w Drozdowie zajmuje się historią regionalną. Jest autorem artykułów naukowych i popularno-naukowych w zakresie muzealnictwa, historii łomżyńskiego ziemiaństwa oraz redaktorem wydawniczym całej serii materiałów poświęconych drozdowskim spotkaniom pokoleń w kręgu kultury ziemiańskiej.
Napisał monografię o Muzeum w Drozdowie i drozdowskich legendach. Jest także autorem całego cyklu wystaw wraz z folderami i katalogami poświęconych tematyce niepodległościowej w XIX i pierwszej połowie XX w. na Ziemi Łomżyńskiej, jak również stałym prelegentem Spotkań Pokoleń w Kręgu Kultury Ziemiańskiej – cyklicznych zjazdów potomków rodzin ziemiańskich pochodzących z naszego regionu.

 

Jako zespół redakcyjny historialomzy.pl dziękujemy koledze Marcinowi za dotychczasowy wkład w rozwój portalu i życzymy ku zadowoleniu czytelników, dalszych ciekawych artykułów obrazujących wyniki Jego pracy badawczej.

/koledzy z redakcji portalu/

1305 Ogólnie 2 Dziś
  
 

4 Komentarzy

 1. 14 kwietnia 2021  14:34 przez Mariusz Patalan Odpowiedz

  Witamy w Redakcji i życzymy satysfakcji oraz samych sukcesów na polu zawodowym i w życiu osobistym.

 2. 14 kwietnia 2021  15:35 przez Wojciech Winko Odpowiedz

  Marcinie, niech Twoje pióro dobrze służy historii Ziemi Łomżyńskiej :)

 3. 14 kwietnia 2021  17:23 przez Wojciech Odpowiedz

  Serdecznie pozdrawiam. Nie ma to jak solidne wsparcie.

 4. 14 kwietnia 2021  17:35 przez Beata Odpowiedz

  Panie Marcinie, niezwykle miło Pana powitać w zespole redakcyjnym. Jako że trochę Pana znam, z całym przekonaniem twierdzę, że Pana dociekliwy, analityczny umysł, gruntowna wiedza, pasja, z którą uprawia Pan swój zawód i zdolności gawędziarskie, a przy tym niemały dorobek pisarski sprawią, że portal historialomzy.pl zyska nowych czytelników i sympatyków:-)

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.