Harcerstwo Łomżyńskie Wczoraj i Dziś. Tom 2. Rozdział 5

Rozdział V. Działalność programowa drużyn oraz środowisk harcerskich
Str. 248-249

Paweł Kaszuba

25 Łomżyńska Drużyna Harcerska „Madras”

Powstała 25 sierpnia 2006 roku jako klub specjalnościowy o specjalności jeździeckiej, działający przy Ośrodku Rehabilitacji Konnej w Kisielnicy. Założycieli było pięcioro: pwd. Kamil Kaszuba, pwd. Beata Dzięgielewska, pwd. Piotr Zera, pwd. Ewa Mikołajczyk oraz ćwik Paweł Kaszuba. Pełnoprawni członkowie drużyny noszą granatowe barwy obszyte na niebiesko oraz błękitną linkę na pagonie, natomiast osoby na tzw. „okresie próbnym”- błękitne barwy obszyte na czarno.

Przez pierwszy rok działało dziewięć osób, mimo to braliśmy czynny udział w życiu Hufca, głównie poprzez współorganizację większych imprez hufcowych, m.in. Rajd Pamięci Września’39, biwak zimowy drużyn w Kuziach 2009 r. Nie ograniczaliśmy się jedynie do imprez hufcowych, lecz także braliśmy udział w przedsięwzięciach ogólnokrajowych, takich jak IX Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie – Białystok 2007, czy XXXVIII Rajdzie Arsenał „Korzenie”, organizowanego przez Hufiec Warszawa – Mokotów. Jednak naszym największym sukcesem była organizacja I Harcerskiego Zlotu Granatowo-Niebieskich „Granat” w Opartowie.

W 2008 r. drużyna bardzo się rozrosła. Zrzeszała trzydzieści osób w wieku od 11 do 20 lat działających w trzech zastępach: dwóch męskich („Nirwana” oraz „Konnichiwa”) oraz jednym żeńskim (obecnie na próbie). Poza tym wędrownicy wchodzą w skład patrolu „Chennapatnam”, a osoby, które nie mogły już aktywnie działać zrzeszene były w nieoficjalnej grupie znanej jako „Studenci i inne pasożyty”. Miejscem zbiórek był Klub Garnizonowy w Łomży. Drużynowym od chwili powstania do 25 stycznia 2008 roku był pwd. Kamil Kaszuba, który przekazał tę funkcję pwd. Ewie Mikołajczyk. Od listopada 2008 r. drużynowym został Paweł Kaszuba.

W związku z wyjazdem znacznej grupy członków założycieli oraz pełnienia przez nich obowiązków kadry, drużynę w 2009 roku zawieszono, a młodsza część harcerzy została przeniesiona do 13 ŁDH „Agada”

Fot. 25 ŁDH „Madras” podczas zimowiska w Kuziach w styczniu 2008 r.

Fot. Przekazanie sznuru drużynowego pwd. Ewie Mikołajczyk w dniu 15.01.2008 r. na zimowisku w Kuziach.

Fot. Członkowie 25 ŁDH podczas Zlot „Na powitanie lata” w 2009 roku.

Fot. Członkowie drużyny podczas gry na Dzień Myśli Braterskiej w 2008 r. Pierwszy z lewej: pwd. Kamil Kaszuba –pierwszy drużynowy, druga z prawej: pwd. Ewa Mikołajczyk.

925 Ogólnie 2 Dziś
  
 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Krwawa niedziela w Łomży

„Krwawa niedziela w Łomży” - tak określił zajścia jakie miały miejsce w Łomży 7 listopada 1937 roku wybitny polski pisarz Józef Mackiewicz, autor słynnej dewizy „Jedynie prawda j[...]

Ocaleni od zapomnienia

Na płycie pomnika w Jeziorku, upamiętniającego ofiary II wojny światowej, widnieje napis następującej treści: RODAKOM WSI JEZIORKO POLEGŁYM W II WOJNIE ŚWIATOWEJ W LATACH 1939-194[...]