I Ty zostań kronikarzem Ziemi Łomżyńskiej

I Ty zostań kronikarzem Ziemi Łomżyńskiej

                                                                           „Znajomość historii własnego regionu, kluczem
                                                                            do rozumienia własnej tożsamości.”

Łomża i Ziemia Łomżyńska od początków swojego istnienia, związana jest z historycznym dziedzictwem książąt mazowieckich, potomków pierwszych polskich królów. Przez VI wieków istnienia w swoich pradawnych i zakreślonych przez władców mazowieckich granicach, ziemia łomżyńska przeżywała zarówno swoje wspaniałe, jak i tragiczne okresy dziejowe, zachowując do dnia dzisiejszego swoją odrębność kulturową. W Jej historię wpisało się szereg wspaniałych postaci, które poprzez miejsce swojego urodzenia, bądź poprzez wytwory swojej działalności, rozsławiły Jej imię, przyczyniając się do utrwalenia Jej tożsamości i rozwoju dziedzictwa kulturowego.

Zaproponowane przez redakcję serwisu na stronie www.historialomzy.pl nowe funkcjonalności: Kalendarium Łomżyńskie oraz Luminarze Ziemi Łomżyńskiej w sposób interaktywny, posłużą do udokumentowania związanych z Ziemią Łomżyńską wybitnych postaci oraz wydarzeń historycznych.

Redakcja serwisu zaprasza do współpracy przy wypełnianiu treścią nowych kategorii, wszystkich swoich zainteresowanych czytelników. Propozycje wpisów do poszczególnych kategorii po zapoznaniu się z regulaminem wpisów, prosimy kierować mailowo do redaktorów prowadzących w kategorii:

Luminarze Ziemi Łomżyńskiej – Henryk Sierzputowski, sierzputowski@op.pl

Kalendarium Łomżyńskie – Wojciech Winko, bractwo.lomza@o2.pl

Redakcja serwisu www.historialomzy.pl

1070 Ogólnie 1 Dziś
  
 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar