Jerzy Ramotowski

 

Ramotowski Jerzy

Ramotowski Jerzy

Urodził się 1 stycznia 1949 roku w Jedwabnem. Po ukończeniu szkoły podstawowej i Liceum w Jedwabnem podjął w 1966  roku studia historyczne na Uniwersytecie  Warszawskim. Pracę magisterską „Ruch ludowy w powiecie Maków Mazowiecki w latach 1931-1945” napisał pod kierunkiem prof. dra Józefa Szaflika.

Pierwszą pracę zawodową podjął jako nauczyciel w Makowie Maz., a następnie przeniósł się do Białegostoku. W 1975 r. powrócił do Jedwabnego, gdzie przez 25 lat pracował w miejscowym Liceum Ogólnokształcącym. W okresie tym był organizatorem masowych imprez sportowych w ramach LZS i LOK, był propagatorem turystyki PTTK. W wolnym od pracy czasie był pilotem wycieczek krajowych i zagranicznych. Aktywnie działał w strukturach szkolnych OHP. W 1983 r. ukończył w Brandenburgu /b.NRD/ podyplomowe studia germanistyczne i kontynuował pracę jako nauczyciel języka niemieckiego.

W 1986 r. był współorganizatorem konferencji naukowej i imprez z okazji 250-lecia nadania praw miejskich Jedwabnemu. Wówczas to związał się z Łomżyńskim  Towarzystwem Naukowym im.Wagów, do którego z przerwą, należy do dzisiaj.

Po przejściu na emeryturę zajął się badaniami nad przeszłością ziemi wiskiej i łomżyńskiej; głównie genealogią rodów tych ziem. Stara się wydobyć z zapomnienia ludzi, którzy odegrali znaczącą rolę w historii regionu i Polski. Wyniki swoich badań publikuje na  łamach „Studiów Łomżyńskich” wydawanych przez ŁTN, „Wiadomości Łomżyńskich” /TPZŁ/ oraz przedstawia na konferencjach naukowych ŁTN im. Wagów.

Tekst: GOK Jedwabne.

Zdjęcie: Google grafika

Materiały opracowane przez Pana Ramotowskiego będziemy za Jego zgodą, publikować na naszych łamach.
Redakcja.

 

 

 

 

3753 Ogólnie 2 Dziś
  
 

7 Komentarzy

 1. Avatar
  14 lipca 2016  20:36 przez Christo Odpowiedz

  Wspaniały facet

 2. Avatar
  8 stycznia 2017  14:28 przez Adam Odpowiedz

  Cześć Jureczku ! Dosiego Roku 2017 ! Proszę o kontakt /nr.Twojego tel./. Adam Szostak -697 272 997 . Do usłyszenia.

 3. Avatar
  21 stycznia 2017  20:08 przez Ella Odpowiedz

  Hallo Jerzy
  Wie geht es Ihnen?
  Pozdrowienia od Basi i Elzbiety z Makowa
  Czesto wspominamy naszego nauczyciela deutsch und Geschichte
  Pozdrowienia
  Ella i Basia

 4. Avatar
  23 stycznia 2017  15:48 przez elisabeth Odpowiedz

  Witam Jerzy ,
  Pozdrowienia z Makowa. Widze ze Elzbieta napisala,wiec tez pozdrawiam.
  W czerwcu bede z Ella w Twoich okolicach .Bedzie okazja spotkania i pogawedzenia o Twojej karierze historycznie-politycznie -naukowej. Czytalam Twoje Artykuly w Internet. Gratulacje.
  Prosze o Telefon / Basia- 502533938/
  Pozdrowienia
  Basia

 5. Avatar
  24 stycznia 2017  16:40 przez Ella Odpowiedz

  Wotan Jerzy
  Prosze o Telefon /Basia 502533938
  Pozdrowienia
  Basia

 6. Avatar
  24 stycznia 2017  19:19 przez Barbara Odpowiedz

  Hallo Jerzy,
  Pozdrowienia z Makowa.
  W czerwcu bede w Twoich okolicach. Bedzie okazja spotkania i pogawedzenia o Twojej Karierze
  naukowej.Gratulacje. Jak juz Pisalam -prosze o Telefon /502533938/
  Pozdrowienia Basia

 7. Avatar
  10 września 2017  18:56 przez Waldemar Odpowiedz

  Dzień dobry. Nazywam się Modzelewski Waldemar. Mieszkam w Rumi k/Gdyni.
  Jestem synem Kazimierza i Jadwigi (zd Ramotowska) Modzelewski
  Mama moja jest córką Marianny i Franciszka Ramotowskich z Kotowa Plac.
  Wspólnie z wnukiem śp Tadeusza Ramotowskiego (brata mojej Mamy) podjęliśmy się próby "wejścia w historię Rodziny Ramotowskich - tak głęboko - jak to możliwe" :).
  Co się tyczy dzieci i wnuków Marianny i Franciszka Ramotowskich z Kotowa Plac - to sprawę uważamy prawie za zamkniętą bo dane zebraliśmy. Ale w momencie, kiedy spojrzymy na naszą rodzinę na poziomie dziadków tj. Marianny i Franciszka Ramotowskich z Kotowa Plac - Ich Rodzeństwo, nieco wyżej - na Ich Rodziców i na Rodzeństwo tychże Rodziców - to poza informacjami, które przekazuje mi moja Mama (ma fantastyczną pamięć) - mamy dużo znaków zapytania ... Rozmawiałem z Bożenką Żelechowską zd Bagińską i Ona poinformowała mnie, że Pana zajmował się tą tematyką. Czy istniałaby jakakolwiek możliwość aby nas Pan nieco wsparł w naszych usiłowaniach ??? :) :) :) Pozdrawiam Pana

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar

Było ich czterech

BYŁO ICH CZTERECH Czterech maturzystów z łomżyńskiego gimnazjum im T. Kościuszki. 13 maja 1938 roku dyrektor Józef Tajchert wręczył siedemnastu absolwentom dwóch klas matur[...]