Odszedł nasz Wielki Przyjaciel i uznany historyk Ziemi Łomżyńskiej

Społeczność Ziemi Łomżyńskiej poniosła niepowetowaną stratę.
2. kwietnia 2019r w godzinach porannych, przedwcześnie odszedł od nas historyk Ziemi Łomżyńskiej, a nasz Wielki i Wspaniały PrzyjacielStarszy Łomżyńskiego Bractwa Historycznego.
Opłakujemy Ciebie Czesławie w naszych sercach i dziękujemy, że było nam dane razem przez wiele lat z Tobą współpracować. Zgodnie z daną Tobie ostatnią bracką obietnicą obiecujemy, że „Będziemy trzymać wartę” nad Twoją spuścizną. Spoczywaj w pokoju. 

CZEŚĆ TWOJEJ PAMIĘCI

Przyjaciele z Łomżyńskiego Bractwa Historycznego

Przyjaciół pragnących pożegnać ŚP Czesława w Jego ostatniej drodze uprzejmie informujemy, że wystawienie ciała nastąpi w dniu 5.04.br (piątek) w g.17-20 i sobotę w godz.10-11’30 w Kaplicy pogrzebowej EPITAFIUM na ul. Przykoszarowej w Łomży.
Msza pogrzebowa będzie miała miejsce 6.04.br (sobota) o g.12 w Kościele Parafialnym pw. św Andrzeja Boboli w Łomży przy ul. Wąskiej, skąd wyruszy kondukt żałobny na cmentarz przy ul. Kopernika.
Ostatnią wolą ŚP Czesława i rodziny jest zamiast składania kwiatów – zasilenie datkiem konta Hospicjum w Łomży.

1423 Ogólnie 2 Dziś
  
 

7 Komentarzy

 1. 3 kwietnia 2019  6:22 przez Irena Odpowiedz

  Brak słów 😢, spoczywaj w pokoju Czesiu 😥

 2. 3 kwietnia 2019  7:02 przez Wojciech Winko Odpowiedz

  Cześku, chociaż w sercu rozpacz to dziękuję za Twoją wielką od wielu lat życzliwość, wsparcie i współpracę.
  Śmierć, która zawsze przychodzi za szybko, zastała Ciebie spełnionego jako męża, ojca i dziadka, ale też przy samym końcu pracy nad Twym wielkim dziełem, u szczytu Twoich osiągnięć twórczych w pracy badawczej. Wyrażam głęboką nadzieję, że przy Twojej "Z GÓRY" pomocy, dane nam wszystkim będzie zapoznać się z dziełem Twojego życia - rozprawą doktorską.
  SPOCZYWAJ W POKOJU DROGI PRZYJACIELU

 3. 3 kwietnia 2019  14:34 przez Jerzy Smurzyński Odpowiedz

  Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o przedwczesnej śmierci Pana Czesława. Odszedł Człowiek dużego formatu, który uznając, że nie ma nowoczesności bez korzystania z doświadczeń przeszłości, pracy nad badaniem i utrwalaniem łomżyńskiej historii poświęcił wiele lat swego pracowitego życia.
  Niech spoczywa w pokoju.
  Jerzy Smurzyński

 4. 3 kwietnia 2019  20:31 przez Adam Sobolewski Odpowiedz

  Z głębokim żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci kolegi śp. Czesława Rybickiego.
  Rodzinie i Najbliższym moje najszczersze wyrazy żalu i współczucia. Spoczywaj w pokoju !.
  Adam Sobolewski

 5. 3 kwietnia 2019  20:55 przez Beata Odpowiedz

  Czesiu, zapamiętam Twoje bezinteresowne i gorliwe zaangażowanie się w popularyzację historii naszej małej Ojczyzny. Zapamiętam pokorę i ciepły uśmiech, którym witałeś każdego człowieka. Dziękuję za dar spotkania, za każde dobre słowo, za serdeczną życzliwość i za czas, który ofiarowałeś także mnie i szkole w Jeziorku. To był dla mnie wielki zaszczyt. Niech Pan Bóg ogarnie CIę nieskończoną miłosierną miłością. Beata Sejnowska-Runo

 6. 4 kwietnia 2019  4:35 przez małgorzata Frąckiewicz Odpowiedz

  Trudno w słowach wyrazić żal z powodu śmierci Przyjaciela i poczucie braku Jego obecności już na zawsze. Czesiu był niezwykłym Człowiekiem, który prawdziwie kochał Łomżę - Jego małą-wielką ojczyznę. Znał - jak niewielu - jej historię i ludzi z nią związanych. Zdumiewała mnie jego wiedza, pamięć do szczegółów. Wydawało mi się, że zna historii każdego łomżyńskiego kamienia. Z uporem wydobywał z zapomnienia dzieje osób i miejsc, chlubną przeszłość miasta, regionu i ich bohaterów. Stał na straży pamięci, angażując własny czas i wykazując wielką pracowitość oraz stałą wiarę w spełnianie idei i marzeń. Znał się na ludziach i umiał ich doceniać oraz dopingować do pracy. Umiejętnie, autentycznie, twórczo i efektywnie współpracował z wieloma osobami na rzecz wielkich i małych spraw łomżyńskich, bo świetnie je czuł i rozumiał. Stale był pod telefonem. Udzielał własnych kontaktów i chętnie dzielił się swoją wiedzą. Przenikał potrzeby tych, z którymi szedł ku realizacji jakichś celów i zawsze ich wspierał. Wielokrotnie trafnie podpowiadał, jak być skutecznym w działaniu.
  Poznałam Czesia kilka lat temu. Było to spotkanie wyjątkowe i ważne, o którym pamięć pozostanie zobowiązaniem do odkrywania i popularyzowania łomżyńskiego dziedzictwa kulturowego oraz identyfikacji tożsamości ludzi i miejsc jako wielkich wartości. Będzie też ono stałą świadomością, że mimo chwilowo niekorzystnych wiatrów i małych przeszkód, które zawsze trzeba pokonywać, bo są do pokonania, warto działać.
  W mojej pamięci pozostanie Czesław rzetelnym, cierpliwym, dzielnym, uczynnym, skromnym człowiekiem, wzorem społecznika, szlachetnym synem ziemi łomżyńskiej i Przyjacielem.
  Żegnam Cię, Czesiu. Spoczywaj w pokoju.
  Małgorzata Frąckiewicz

 7. 4 kwietnia 2019  20:57 przez Tomasz P Odpowiedz

  Jako stały czytelnik z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana Czesława Rybickiego, człowieka wielkiej pasji i zamiłowania do naszej małej ojczyzny - redaktora serwisu.
  Pan Redaktor niestrudzenie zapoznawał nas z chlubną przeszłością miasta i regionu, która jest niezbywalną częścią tej „wielkiej historii” za co jestem ogromnie wdzięczny.
  Rodzinie, najbliższym składam najszczersze wyrazy współczucia, łącze się w smutku.
  Z wyrazami szacunku,
  Tomasz Prusinowski

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Nad Biebrzą

Wieś Grzędy miejsce niezwykłe i szczególne na historycznej mapie powiatu grajewskiego. Wprawdzie osada nie istnieje już od 70 lat - jednak historia i życie jej mieszkańców ciągle w[...]