Gala w Nowym Jorku.

Adam Kownacki chłopak  z Konarzyc wypunktował Danny’ego Kelly’ego na gali w Nowym Jorku.

Adam Kownacki

Adam Kownacki

Jak podaje „euro sport” – Adam Kownacki (13-0, 10 KO) pokonał na punkty Danny’ego Kelly’ego (9-2-1, 8 KO) podczas gali w Nowym Jorku. Na dystansie ośmiu rund Polak był zdecydowanie lepszy i pozostał niepokonany na zawodowych ringach. Tym samym dołączył do Macieja Sulęckiego, który również triumfował w sobotni wieczór w Barclays Center.

Oglądałem wszystkie te walki bokserskie, czekając na walkę Artura Szpilki, ale to nie Szpilka zwrócił na siebie moją uwagę tylko Adam Kownacki. Po przedstawieniu się komentatorowi prowadzącemu tą walkę, poprosił o pozdrowienie rodziny z Łomży, bo, jak powiedział – tam się urodziłem.
I tym mi zaimponował ! Nie wstydził się swojego łomżyńskiego pochodzenia, a odwrotnie – był z niego dumny, a komentator w czasie transmisji dwa razy przypominał. że Adam pochodzi z Konarzyc – miejscowości pod Łomżą.
Ktoś powie, że to nie historyczna informacja, a więc nie powinna się znaleźć na naszym portalu….
Istotnie. Ale nie mogłem się powstrzymać aby jej nie umieścić ponieważ zachowanie Adama Kownackiego który urodził się 27 marca 1989 r w Łomży, wyemigrował z rodzicami do USA, mając 7 lat (1996), jest rzadko spotykane i godne pochwały. Zamieszkali w polskiej dzielnicy Greenpoint na Brooklynie.
Adam, dzisiaj polski bokser wagi ciężkiej, występujący na stałe w Stanach Zjednoczonych, studiuje w college’u La Guardia. Mimo, że 20 lat temu wyjechał z rodzinnych Konarzyc i zamieszkał na stałe w USA nie wstydzi się swego pochodzenia ciągle uważając się za łomżyniaka, co powinno być przykładem dla dzisiejszej młodzieży. Bo dzisiejszy młodzi ludzie już po rocznym pobycie w Londynie lub w Brukseli uważają te miasta za swoją ojczyznę, a zapominają o swojej Małej Ojczyźnie jaką jest Łomża.
A więc ja również pozdrawiam łomżyńską Rodzinę Adama Kownackiego. Możecie Państwo być z Niego dumni, tak jak dumna z Niego powinna być jego rodzinna Łomża!
Henryk Sierzputowski

Zdjęcie pobrano z Google – grafika

Więcej na temat:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Kownacki
http://eurosport.onet.pl/boks/adam-kownacki-wypunktowal-danny-ego-kelly-ego-na-gali-w-nowym-jorku/zhyfnc

4723 Ogólnie 2 Dziś
  
 

7 Komentarzy

  1. 21 stycznia 2016  14:44 przez krzysztof Odpowiedz

    Ale historia

  2. 12 maja 2016  23:23 przez Christo Odpowiedz

    Szkoda nie reprezentuje w barwach Polski, ale Szacun

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.