„Przez całe życie miałam szczęście do ludzi…”

W dniu dzisiejszym rodzina, przyjaciele, przedstawiciele inteligencji łomżyńskiej, instytucji samorządu, środowisk naukowych i historycznych, pożegnali na uroczystościach pogrzebowych „NASZĄ” powszechnie szanowaną Donatę Godlewską.
Piszę„NASZĄ”, ponieważ dzięki Jej wieloletnim i wiekopomnym działaniom scalającym na przestrzeni wieków pamięć pokoleń i tożsamość historyczną naszego regionu, zasłużyła sobie od naszej społeczności na wszelkie nagrody, ale jednocześnie stała się przez to Osobą, która dzięki swojemu „testimonium” pozostawiła Swoją cząstkę w nas, jak i dla naszych przyszłych pokoleń.
Świadectwo Jej życiu, w którym nigdy się o nic nie upominała, w pięknych słowach oddał w swoim kazaniu proboszcz parafii katedralnej ks. Marian Mieczkowski. Trumna z doczesnymi szczątkami śp. Donaty Godlewskiej stanęła w trakcie uroczystości pogrzebowej, w głównej nawie naszej 500 – letniej świątyni, niemego świadka historii Łomży, której dokumentowaniu śp. Donata poświęciła swoje życie.
Szczególne dla nas znaczenie Jej osoby, podkreślił udział we mszy św. w koncelebrze Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, asysta honorowej wojskowej warty przy trumnie śp. Donaty, jak i serdeczne wspomnienia o zmarłej, które padły z ust Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego oraz Prezesa Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej Zygmunta Zdanowicza.
W ostatnią podróż na zabytkowy cmentarz parafialny przy ul. Kopernika, odprowadziły śp. Donatę Godlewską setki jej przyjaciół, młodzież szkolna i liczne poczty sztandarowe, a ostatniemu pożegnaniu nad Jej grobem, towarzyszył wykonany na trąbce przez solistę hymn Łomży – miasta, któremu śp. Donata oddała całe swoje życie.

SPOCZYWAJ W POKOJU

 

W ostatnią drogę śp. Donatę Godlewską w licznym gronie żałobników, odprowadziły między innymi delegacje:
1/ Samorządu Miasta Łomży
2/ Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
3/ Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży
4/ Łomżyńskiego Bractwa Historycznego
5/ Jednostki Wojska Polskiego z Białegostoku
6/ Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów
7/ Posła RP Lecha Antoniego Kołakowskiego

/oprac.: sekretarz Łomżyńskiego Bractwa Historycznego – Wojciech Winko/

1268 Ogólnie 2 Dziś
  
 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar

Narodowo o Piłsudskim

W ostatni dzień czerwca profesor Jan Żaryn na zaproszenie Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów reprezentowanego przez dr Małgorzatę Frąckiewicz, wygłosił wykład otwarty poś[...]