W szkolnej ławie” – zbiórka zdjęć szkolnych

Komunikat zaprzyjaźnionego z Łomżyńskim Bractwem Historycznym Portalu Grajewiak.pl

W szkolnej ławie” – zbiórka zdjęć szkolnych

Oglądanie starych fotografii jest jak powrót do przeszłości. Wróćmy zatem do wspomnień o beztroskich latach spędzanych w szkołach wśród znajomych i przyjaciół. Każdy z nas chodził do szkoły i ma z tego okresu jakieś wspomnienia. Bywają one różne. Szkoła to chwile szczęśliwe, pierwsze przyjaźnie, miłości, odkrywanie świata, ale równie często dla niektórych okres ogromnych trudności, samotności. Czasami część z tych emocji jest widoczna na zdjęciach.

W związku z przypadającą w bieżącym roku 85. rocznicą wmurowania kamienia węgielnego pod gmach Szkoły Powszechnej w Grajewie, Grajewska Izba Historyczna wraz z portalem Grajewiak.pl organizuje zbiórkę zdjęć szkolnych ph: „W szkolnej ławie”, której celem jest ukazanie „życia grajewskich szkół” na przełomie dziesięcioleci.

Jeżeli posiadają Państwo stare zdjęcia związane z grajewską edukacją, szkołą, uczniami i nauczycielami, zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zbiórce. Mogą to być pamiątkowe fotografie klas i pojedynczych uczniów, zdjęcia z apeli, przedstawień, czynów społecznych i zajęć sportowych, zdjęcia budynków szkolnych, nauczycieli itp. pochodzące z dowolnego okresu sprzed 1990 roku. Zdjęcia oraz w miarę możliwości ich krótki opis (kogo przedstawia zdjęcie, w jakich okolicznościach zostało wykonane, w jakiej szkole) prosimy przysyłać w formie skanów (format – .jpg lub .tiff, rozdzielczość min. 300 dpi) do 30 czerwca 2013 r. na adres poczta@gih.grajewo.pl Jest także możliwość wykonania skanów z odbitek na poczekaniu w godzinach otwarcia GIH. Skany wszystkich zdjęć zasilą zbiory Grajewskiej Izby Historycznej i będą wykorzystywane w jej działalności statutowej oraz organizowanych przez nią przyszłych wystawach.

Pierwsze 10 osób, które prześlą lub dostarczą zdjęcia otrzyma nagrody książkowe.
Nagrody otrzyma również 5 osób, które prześlą lub dostarczą najstarsze zdjęcia.

Więcej informacji na:
www.gih.grajewo.pl

 

 

1804 Ogólnie 1 Dziś
  
 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar