Zagadka 61

13 Komentarzy

 1. Avatar
  26 lutego 2010  16:23 przez Andrzej z S. Odpowiedz

  Poznaję pana Wąsika, jest to zawodnik z wysoką czupryną, klęczący za bramkarzem /niestety zmarł kilka dni temu/. Drugim zawodnikiem jest pan Kazimierz Kaczyński, wiezień obozu w Stutthof, wieloletni kapitan ŁKSu. Grał na pozycji stopera, Pan Wąsik był prawoskrzydłowym. Pan Kaczyński z łysawą czupryną i schyloną głową wśród zawodników stojących. Obaj byli wieloletnimi, wyróżniającymi się i lubianymi piłkarzami.

 2. maciek
  26 lutego 2010  21:53 przez maciek Odpowiedz

  To się zgadza, miałem przyjemność pracować z tymi Panami w jednej firmie, ŁPB. Byli bardzo miłymi ludźmi. Leżący z lewej strony obok bramkarza to Jerzy Bielawski.

 3. Avatar
  3 marca 2010  21:48 przez Emil Olszewski Odpowiedz

  W drugim rzędzie,, drugi od prawej - Sylwester Listowski, trzeci od prawej Andrzej Tomaszewski. Ja obecnie mam kontakt z Andrzejem Tomaszewskim- miły gość, kończyliśmy maturę w 1957r. Resztę osób doskonale znam , ale pamięć nie pozwala mi odtworzyć nazwisk. Bramkarz miał na imię Marian.
  Pozdrawiam Łomżyniaków

 4. maciek
  3 marca 2010  23:27 przez maciek Odpowiedz

  Rozpoznaliśmy już:
  1. Kazimierz Kaczyński - stojący trzeci z lewej.
  2. Kazimierz Wąsik - klęczący za bramkarzem.
  3. Jerzy Bielawski - z lewej strony bramkarza.
  4. Sylwester Listowski - stojący drugi z prawej.
  5. Andrzej Tomaszewski - stojący trzeci od prawej.
  6. "Maniuś" Wawrzyniak - bramkarz
  Może ktoś jeszcze rozpozna resztę drużyny ŁKS-u?

 5. Avatar
  6 marca 2010  17:25 przez Andrzej z S. Odpowiedz

  p. Emil potwierdził moje przypuszczenia o bramkarzu. Popularnie mówiło się o nim "Maniuś".

 6. Avatar
  6 marca 2010  22:03 przez Emil Olszewski Odpowiedz

  Przypomniało mi się. Bramkarz nazywał się Wawrzyniak

 7. Avatar
  1 maja 2010  22:36 przez Adrian Odpowiedz

  Mógłby mi ktoś powiedzieć którzy piłkarze z tego zdjęcia jeszcze żyją ? Z góry dziękuję .

 8. maciek
  2 maja 2010  11:36 przez maciek Odpowiedz

  Z tego co wiem to nie żyje na pewno Kazimierz Kaczyński, Jerzy Bielawski i Kazimierz Wąsik który zmarł kilka tygodnu temu w wieku 75 lat. Może ktoś ma inne informacje? Adrian może znasz z nazwisk resztę drużyny ŁKS-u oprócz wyżej wymienionych?

 9. Avatar
  2 maja 2010  14:27 przez Adrian Odpowiedz

  Niestety nie znam, a informacja była mi potrzebna do tego że od pięciu lat kolekcjonuję autografy i chciałbym mieć jakiś podpis jakiegoś zawodnika ŁKS-u z tamtych lat mimo iż można rzec to była drużyna amatorska .

 10. maciek
  6 stycznia 2012  16:30 przez maciek Odpowiedz


  Komentarz do zagadki 61 nadesłał Pan Czesław Rybicki.

  Podaję informacje które uzyskałem po pokazaniu zdjęcia mojemu najstarszemu bratu Jurkowi.


  Stoją od lewej:. Eugeniusz Choroszyński, Stanisław Skwierowski,  Kazimierz Kaczyński, Andrzej Tomaszewski, Sylwester Listowski, Tadeusz Krzewski. 
  Kleczą: Kazimierz Wąsik (pierwszy od stojącego szeregu), od lewej Jerzy Bielawski, od prawej Jerzy Kaliński, bramkarz - Marian Wawrzyniak (pseudonim - Sztuc)


 11. Edward Jackowski
  12 stycznia 2012  11:53 przez Edward Jackowski Odpowiedz

  Stare dzieje i piękne wspomnienia. Szczególnie zapadł mi w pamięci remis w meczu z Wisłą Kraków: ŁKS A klasa a Wisła I liga. Wydaje mi się, że Jurek Rybicki pomylił się co do drugiej osoby z lewej strony w górnym rzędzie. A nie powinien bo to przecież nasz kolega z ulicy Nadnarwiańskiej słynny "Dziki" - Edek Bogusz. Pozdrawiam Łomżyniaków.

 12. sobol
  13 stycznia 2012  18:57 przez sobol Odpowiedz

  Brawo dla p. Czesława Rybickiego, ktory prawidłowo podał imiona i nazwiska zawodników. Brakuję  jednego, jedenastego "gracza" ( tak to się niegdyś mówiło). Być może był autorem tego zdjęcia, które zeskanowałem ze zbiorów  kolegi Andrzeja Tomaszewskigo.
  Bedąc wtedy uczniem LO w Łomży ( bez im. Tadeusza Kościuszki) przy ul. Bernatowicza nr 6, miał  zezwolenie Kuratorium Szkolnego w Białymstoku na grę w ŁKS -ie. Nie wiem, czy Stanisław Skwierski też musiał mieć takie zezwolenie gdyż był uczniem w Liceum Przemysłowo - Pedagogicznym. Zdjęcie wykonano po  meczu w Grajewie z tamtejszą drużyną Warmią.  Chyba był to klub cywilno - wojskowy. Pamiętam, że po II woojnie w Łomży też był klub WKS Łomża, ale istniał bardzo krótko. Pozdrawiam serdecznie kolegów Emila i Edwarda.

 13. Czesław Rybicki
  24 stycznia 2016  14:43 przez Czesław Rybicki Odpowiedz

  Drugi z lewej to Sylwek Listowski, napewno nie "Dziki". Drugi z lewej to Stasiek Skwierowski. Trzeci z prawej to Edek Bogusz. Pozdrawiam Edka Jackowskiego. Z upoważnienia brata Jurka. Czesław Rybicki.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar

Zagadka 122

Zdjęcie z lat trzydziestych.Nie chodzi mi o tego sympatycznego pana, tylko o rozpoznanie miejsca i budynku widocznego z lewej strony. Myślę , że nie będzie trudno odgadnąć, miejs[...]