Zaproszenie na wernisaż wystawy Jacka Zacharzewskiego

Zaproszenie na wernisaż wystawy Jacka Zacharzewskiego

„Sztuka i rzemiosło”

który odbędzie się 25 czerwca  2016 roku, o godz. 16.00

w siedzibie Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Pracownia rzeźbiarska Jacka Zacharzewskiego istnieje ponad 30 lat w Drozdowie, gdzie mieszka i pracuje autor prac prezentowanych na wystawie.   Powstała z myślą o kształtowaniu autorskiego programu nawiązującego do aktualnej rzeczywistości artystycznej – różnorodności i zmienności współczesnych praktyk rzeźbiarskich. Głównym tematem rzeźb jest postać ludzka i zagadnienie samotności, w której twórca upatruje głęboki sens metafizyczny. Rzeźby stały się sposobem do wyrażania niepokojów dręczących człowieka, jego poczucia pustki i osamotnienia.

Artysta specjalizuje się w wytwarzaniu rzemiosła artystycznego z drewna szlachetnego: czarnego dębu, orzecha włoskiego, jałowca, drewna egzotycznego. Każdy projekt artysty (płaskorzeźby, formy przestrzenne, zegary, lampy, biżuteria) jest niepowtarzalną realizacją autorską.

Szczególne, honorowe miejsce ma rzeźba w czarnym dębie. Czarny dąb, zwany też czarnym hebanem, to drewno dębów przebywających w ziemi lub pod wodą od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy lat. Na potrzeby pracowni pozyskiwany jest m.in. z dorzecza Narwi  w województwie podlaskim,  gdzie dzięki surowszym warunkom klimatycznym niż w pozostałej części Polski, zatopiony w zbiornikach wodnych, bagnach i torfowiskach, w warunkach stałej wilgotności dotrwał do naszych czasów w bardzo dobrym stanie.

Rzeźba Pana Jacka Zacharzewskiego 1

Rzeźba Pana Jacka Zacharzewskiego 1

Rzeźba Pana Jacka Zacharzewskiego 2

Rzeźba Pana Jacka Zacharzewskiego 2

Rzeźba Pana Jacka Zacharzewskiego 3

Rzeźba Pana Jacka Zacharzewskiego 3

Redakcja Serwisu

 

1651 Ogólnie 2 Dziś
  
 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Zaproszenie

Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów 18-400 Łomża, ul. Długa 13, tel./fax (086) 216-32-56 NIP 718-11-57-759 e-mail: zegalska@poczta.onet.pl www: www.ltn.lomza.pl Łomż[...]