KAZIMIERZ DARDZIŃSKI

Ś. p. KAZIMIERZ DARDZIŃSKI

Kazimierz Dardziński

Kazimierz Dardziński

Ś. p. Kazimierz Dardziński, syn Adama i Maryi z Koców, urodzony dnia 22 sierpnia 1893 roku w Łomży.
Początkowo kształcił się w łomżyńskiem gimnazyum i w szkole Handlowej, po której ukończeniu wstąpił do Seminaryum Duchownego w Sejnach, skąd przeniósł się na uniwersytet warszawski na wydział prawny nauk społecznych i politycznych. Kiedy zaczęta formować się Legia akademicka, wstąpił do niej, by bronić zagrożonych kresów, i dnia 10-go stycznia 1919 roku padł ugodzony kulą w bitwie pod Hamulcem w odsieczy Lwowa, kładąc umiłowanej Ojczyźnie młode swe życie w ofierze.
Dnia 8-go kwietnia zwłoki, sprowadzone ze Lwowa do Łomży, pochowane tam zostały w grobie rodzinnym.
Cześć Jego pamięci.

Tygodnik Ilustrowany nr 24,  14 czerwiec 1919 rok. Str. 208. Materiał ten pochodzi z Biblioteki Cyfrowej Uniwersytetu łódzkiego
– – – – – –
Publikujemy tą krótką informację z nadzieją, że nasi czytelnicy wiedzą więcej o tym Bohaterskim Synu ziemi łomżyńskiej. Czekamy na komentarze – redakcja
Pan Sławomir Zgrzywa  nadesłał nam fotografie grobu rodzinnego, w którym spoczywa śp. ks. Kazimierz Dardziński. Grób ten znajduje się na cmentarzu przy ul Kopernika w Łomży po prawej stronie alei głównej.

Grób rodziny Dardzińskich

Grób rodzinny Dardzińskich

Grób rodzinny Dardzińskich

Grób rodzinny Dardzińskich 2

Kazimierz Dardziński zdjęcie z nagrobku

Kazimierz Dardziński zdjęcie z nagrobka

 

1602 Ogólnie 2 Dziś
  
 

1 Komentarz

  1. 24 października 2015  22:24 przez Henryk Sierzputowski Odpowiedz

    Do tematu zostały dodane fotografie grobu rodzinnego w którym spoczywa Kazimierz Dardziński nadesłane przez Pana Sławomira Zgrzywę. . Grób ten znajduje się na cmentarzu przy ul Kopernika w Łomży po prawej stronie alei głównej.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.