Inscenizacja walk o Nowogród [19 sierpnia 2012]

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku , Burmistrz Nowogrodu oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Narew” zapraszają na kolejną INSCENIZACJĘ WALK O NOWOGRÓD Z WRZEŚNIA 1939 ROKU.

Celem widowiska historycznego jest upamiętnienie 73 rocznicy obrony Nowogrodu oraz uczczenie pamięci Bohaterów którzy polegli w obronie Ojczyzny.

Program:

19 sierpnia 2011r. – schron przy moście.
Godz. 10 00 – Niedziela na Św. Rocha – Skansen Kuriowski w Nowogrodzie

Będzie można posłuchać muzyki ludowej w wykonaniu dwóch kapel: Kurpiowskiej z Nowogrodu oraz Milejowskiej Kapeli Ludowej „Stryje” z lubelskiego, założonej przed 45 laty przez trzech braci Filipków. Jeden z założycieli – Kazimierz Filipek – obecnie kieruje zespołem. „Stryje” mają w repertuarze utwory wzorowane na dawnych przyśpiewkach weselnych i regionalnych pieśniach ludowych. Muzycy grają w składzie: akordeon, klarnet, skrzypce, trąbka i bębenek, towarzyszą im solistki. Zespół dużo koncertuje, m.in. jest częstym gościem Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Kapela z Nowogrodu zaprezentuje się natomiast w repertuarze kurpiowskim. W programie NIEDZIELI przewidziano także pokazy tradycyjnych rzemiosł i rękodzieła oraz sprzedaż wyrobów sztuki ludowej, m.in. : rzeźb, obrazów, zabawek, wycinanek, biżuterii, naczyń, obrusów, koronek… Nie zabraknie również regionalnych przysmaków: wiejskiego chleba, serów, pampuchów i piwa kozicowego. Odbędą się ponadto tradycyjne gry i zabawy zręczościowe na czele z konkursem w bieganiu w „kurpiach” i wspinaniu się na wysoki słup.


Godz. 18 30– Inscenizacja walk o Nowogród (schrony przy moście)

2125 Ogólnie 1 Dziś
  
 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.