V – rekonstrukcja rozbicia PUBP w Grajewie

V – rekonstrukcja rozbicia PUBP w Grajewie

8 maja 1945 roku to dzień uznawany za koniec II wojny światowej w Europie. Niewielu z mieszkańców naszego regionu wie jednak, że gdy w Berlinie Niemcy podpisywały akt bezwarunkowej kapitulacji, a w powietrzu rozlegały się strzały na wiwat, to w Grajewie rozlegały się strzały, których efektem było krótkotrwałe wyzwolenie Grajewa spod władzy komunistów.

Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK wspólnie z Grajewskim Centrum Kultury zapraszają na widowisko plenerowe „Rekonstrukcję akcji rozbicia PUBP w Grajewie przez podziemie niepodległościowe – 8/9 V 1945 r.”

Grajewo, ul Traugutta

8 maja, godz. 12:15.

Rekonstrukcja zrealizowana przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Grajewa.
Rekonstrukcja rozbicia PUBP - Grajewo

Redakcja Serwisu.

1603 Ogólnie 2 Dziś
  
 

2 Komentarzy

  1. Avatar
    6 maja 2016  22:53 przez Czesław Rybicki na Facebooku Odpowiedz

    Jedno z najciekawszych wydarzeń ruchu niepodległościowego. Znane nie wszystkim. Wraz z innymi wydarzeniami opisanymi w literaturze tworzą gotowy scenariusz z działalności komendanta "Bruzdy" i jego ludzi. Do ciekawych akcji należało też odbicie zakładniczki z siedziby UB w Białymstoku.

  2. Avatar
    12 maja 2016  23:05 przez Christo Odpowiedz

    "Bruzda" to najlepszy partyzant z ziemi łomżyńskiej.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar

Obrona Nowogrodu 1939 r.

Jeszcze tylko kilka dni i bitwa o Nowogród rozegra się już po raz czwarty! Trwają ostatnie przygotowania. W tym roku, tak jak dwa i trzy lata temu, inscenizacja odbędzie się przy s[...]