Polskie Termopile – film dok.

Obrona Wizny rozegrała się w dniach 7-10 września 1939 roku w rejonie Wizny na północny wschód od Łomży. Punkt oporu w okolicach Wizny nazywany jest Polskimi Termopilami. Kompanią dowodził kpt. Władysław Raginis. – Film „Polskie Termopile – film dok.” udostępniony za zgodą TVP HISTORIA Serdecznie dziękujemy!
YouTube Preview Image

2341 Ogólnie 1 Dziś
  
 

1 Komentarz

  1. 25 lutego 2012  11:36 przez Gzegorz Szulc Odpowiedz

    Jestem zolnierzem zawodowym, sluze wiele kilometrow od lomzy. Zawsze bylem jestem i bede zwiazany z moją rodzinną Łomżą. Ciągle mówi się o cudzie nad wisłą, powstaniu warszawskim i praktycznie tylko o tym. Czesto nie bierze sie pod uwage i rzuca na drugi plan takie akty mestwa jak ten powyzej. Dlatego ja i mysle ze reszta spolecznosci lomzynskiej i okolicznej powinna przekazywac te fakty aby nie zaginely. Nikt nie nakreci o tym superprodukcji ale mocniejsze od tego bedzie utozsamianie sie z tymi wydarzeniami.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

33 Pułk Piechoty

33 Pułk Piechoty (II RP) Teren działań bojowych 33 Pułku Piechoty w latach 1919-1920 Formowanie Jeszcze podczas rządów Rady Regencyjnej, rozkazem Sztabu Generalnego, utworzo[...]