Gawęda Historyczna 23.02.2012

ZAPROSZENIE

Łomżyńskie Bractwo Historyczne uprzejmie zaprasza na spotkanie historyczne zorganizowane przez Bractwo w cyklu GAWĘDA HISTORYCZNA.
Bractwo, którego jednym z głównym celów jest pobudzanie i kultywowanie tożsamości oraz pamięci historycznej na swoich popularnych spotkaniach określanych jako Gawędy Historyczne, umożliwia kontakt ich uczestników z żywą historią.

Tematem wiodącym naszej najbliższej Gawędy planowanej z udziałem zaproszonych gości na dzień 23 luty br /czwartek/ g.17 w siedzibie Bractwa przy ul. Farna 9 w Łomży, będzie wybitna i niezwykła postać Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Kostki Łukomskiego.
Poniżej przedstawiamy planowany porządek spotkania:

1/ „Stanisław Kostka Łukomski – Ordynariusz Łomżyński, jego  życie i Dzieło” /multimedialna prezentacja pracownika naukowego IPN o/Białystok dr Krzysztofa Sychowicza/.

2/ „Łomża – miasto Jego Królewskiej Mości” – w zestawieniu dokumentów i zdarzeń historycznych dokumentujących na przestrzeni dziejów państwowości polskiej, ciągłość przynależności miasta Łomży do rejestru miast królewskich  /pokaz multimedialny w opracowaniu własnym Bractwa/.

3/ Wolna dyskusja.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, chętnych do udziału w Gawędzie Historycznej prosimy o telefoniczne potwierdzenie woli przybycia pod nr tel: 86 216 61 69.

Z żalem i przykrością informujmy również o śmierci po długotrwałej i ciężkiej chorobie członka-założyciela Łomżyńskiego Bractwa Historycznego – Włodzimierza Chrostowskiego.
Pogrzeb w dniu 23 lutego po Mszy Św w świątyni pw. Bożego Ciała o godz.13. Bardzo prosimy w imieniu władz Bractwa o stawienie się na mszy, bądź inne uznane przez WAS wspomnienie Pamięci zmarłego Kolegi.

Przyjaciele z Łomżyńskiego Bractwa Historycznego

1136 Ogólnie 1 Dziś
  
 

1 Komentarz

  1. Avatar
    25 lutego 2012  6:03 przez Michal_D Odpowiedz

    Znałem dobrze pana Włodzimierza. Poznaliśmy się w moim miejscu pracy. Dał się poznać jako niezwykle kulturalny i pogodny człowiek. Dominującym tematem naszych rozmów był ŁKS - ukochany klub pana Chrostowskiego i oczywiście historia naszego pięknego miasta. Było jeszcze tyle tematów do rozmowy przed nami...
     
    Będzie nam pana Włodzimierza bardzo brakowało. Niech spoczywa w pokoju.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar