Zagadka 116

Na załączonym zdjęciu; Trzeba rozpoznać imiona i nazwiska łomżyńskich rewelersów  (ang. reveler – hulaka, fr. reveler – buntować się, hulać) męski zespół wokalny (najczęściej kwartet), prezentujący repertuar z gatunku muzyki rozrywkowej, zazwyczaj w programach rewiowych lub kabaretowych. Znane przedwojenne rewelersów: Chór Dana, Chór Czejanda, Chór Eryana.) oraz autora panoramy Łomży,  i gdzie ostatnio był widziany ten obraz?
3530 Ogólnie 1 Dziś
  
 

4 Komentarzy

 1. maciek
  16 września 2013  23:35 przez maciek Odpowiedz

  Czy znajdzie się ktoś kto zna odpowiedź na zagadkę? Może autor da jakąś maleńką podpowiedź?

 2. Avatar
  22 września 2013  21:42 przez weranix Odpowiedz

  Zgoda co do akordeonisty, ale wątpię by ten pierwszy z lewej był p. Dudą, gdyż Duda był tęższym i wyższym mężczyzną. Ten pan to raczej kojarzy mi sie z innym instruktorem z warsztatów Drzewnej, nota bene świetnym stolarzem, który to min. wykonał drzwi wejściowe włącznie z całą witryną w (byłym już) budynku tejże Drzewnej na alei Legionów, ale jego nazwiska, niestety, już nie pamiętam.

 3. maciek
  25 września 2013  17:18 przez maciek Odpowiedz

  Jednym z nich jest prawdopodobnie Marian Szenk. Tak podpowiedział autor zagadki.
  Według mnie Pan Marian Szenk to drugi Pan z lewej strony zdjęcia

 4. Adam
  28 lutego 2016  15:16 przez Adam Odpowiedz

  Obraz olejny przedstawiający panoramę Łomży z klasztorem |Kapucynów namalował w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku
  Gyarfas J. Lorinczy (1903 - 1986), który wtedy prowadził zajęcia z miłośnikami malarstwa i fotografii w Powiatowym Domu Kultury (PDK) przy ulicy Sadowej. Nie udało się mi ustalić losów tej panoramy i gdzie się znajduję obecnie ten olbrzymi obraz. Drugi z lewej strony to znajomy Marian Szenk, z którym ostatnio się spotkałem na zakupach przed Bożym Narodzeniem 1986 r. na 14 -tej Street na Manhattanie w Nowym Jorku.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar