Zagadka 19

Pytanie o to, co prezentuje zdjęcie będzie dla Was zbyt banalne, dlatego prosze o powiedzenie co obecnie znajduje sie na drodze, którą idzie kobieta i jakie było główne znaczenie tej drogi.

1739 Ogólnie 2 Dziś

5 Komentarzy

 1. 6 czerwca 2009  22:06 przez Kolank0 Odpowiedz

  ulica na wprost to Giełczyńska. Po lewej stronie w oddali widać Katedrę, a blizej "pawilony biskupie". Po prawej stronie Rynek Zambrowski.
  Zdjęcie jest zrobione od strony cmentarza do ktorego prowadziła lipowa aleja. Po wojnie ulica Giełczyńska była jedną z głównych ulic miasta, i ze względów ideologicznych było to niepoprawne politycznie. Dlatego lipową aleje przecięto blokiem tym samym bezpowrotnie niszcząc unikatową aleje i klimatyczne miejsce.

 2. 6 czerwca 2009  22:53 przez Łukasz S. Odpowiedz

  Brawo. Wiedziałem, ze pójdzie łatwo.
  Niestety ten blok, który zniszczył bezpowrotnie aleje lipowa to ten, w którym mieszkam. Patrząc na odległość osoby fotografującej od ulicy, to stoi ona dokładnie tu, gdzie teraz jest blok. Zastanawiam się, co mogło być w drewnianym budynku widocznym na końcu alei i co krył mur po prawej stronie.

 3. 6 czerwca 2009  23:59 przez maciek Odpowiedz

  Na zdjęciu po lewej stronie było składowisko materiałów miejskiej służby drogowej, po prawej zaś o ile sobie dobrze przypominam była pijalnia piwa Pana Łepkowskiego. Miejsce z którego wykonano zdjęcie było chyba nieco dalej, bo robione było prawdopodobnie aparatem z dodatkowym obiektywem bo dalsze budynki są bardzo zbliżone.

 4. 7 czerwca 2009  13:51 przez pseudo-admin Odpowiedz

  Proszę o wgrywanie na serwer zdjęć nie większych niż 800x800 :)

 5. 7 czerwca 2009  22:31 przez Łukasz S. Odpowiedz

  Przepraszam, nie wiedziałem. Obiecuje poprawę ;)

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Zagadka 85

Jest to zdjęcie fragmentu pomnika na jednym z łomżyńskich cmentarzy.  Który to cmentarz? Wielu z was na pewno domyśli się widząc to zdjęcie. Najważniejsze, może ktoś wie co prz[...]