Zagadka 22

9 Komentarzy

 1. Kolank0
  25 czerwca 2009  10:21 przez Kolank0 Odpowiedz

  na razie nie potrafie wskazać tego miejsca w mieście, ale mogę odpowiedzieć na pozostałe dwa pytania.
  1. Wspomniani udzie czekają na środek transportu
  2. Takim środkiem transportu w pewnym okresie czasu były ciężarówki.

 2. maciek
  25 czerwca 2009  19:55 przez maciek Odpowiedz

  Zbyt łatwe były by odpowiedzi, gdyby tak było jak wynika z odpowiedzi Kolank0. Zarówno ludzie jak i samochód byli tam w innym celu. Co do miejsca to proszę rozejrzeć się po prawej stronie zdjęcia.

 3. Avatar
  25 czerwca 2009  21:11 przez Tutejszy Odpowiedz

  Który z dzisiejszych kierowców pięknych ciężarówek,potrafiłby odpalić swoją maszynę za pomocą przyrządu,który wisi na przednim zderzaku widniejącego na zdjęciu "cudu techniki"ze Starachowic?Wspomniany pojazd stoi przy Pl.Kościuszki,w głębi widać zabudowę Krótkiej."Jantar"i rondo pobudują długo,długo później.Pojazd był przystosowany do przewozu osób,miał wysokie burty,eleganckie drewniane ławki do siedzenia,był oznakowany trójkątem.Nikt nie narzekał na przeciągi w czasie jazdy,wszyscy byli zadowoleni,że jadą.Grupa elegancko ubranych pań i panów mogła jechać gdzieś na wycieczkę lub na jakąś uroczystość.Naprawdę łza się kręci w oku.

 4. maciek
  25 czerwca 2009  23:51 przez maciek Odpowiedz

  Miejsce zgadza się, ale z reszta to dalej są problemy. Samochód może i był przystosowany do przewozu ludzi, ale w tym wypadku służył do czego innego. Jaka wycieczka? Zwróćcie uwagę na tytuł zdjęcia i miejsce w którym stoi całe towarzystwo.

 5. 26 czerwca 2009  2:42 przez pseudo-admin Odpowiedz

  Mnie zastanawia od początku ta dziewczynka w szkolnym stroju. Jedyna młoda postać wśród dorosłych postaci.

 6. Kolank0
  26 czerwca 2009  13:17 przez Kolank0 Odpowiedz

  hmm towar na sklep rzucili?? :x ;)

 7. Avatar
  26 czerwca 2009  13:31 przez Tutejszy Odpowiedz

  Czyżby wmurowanie pamiątkowego głazu, z okazji zjazdu wychowanków szkół łomżyńskich?W historycznym murze po dawnym Gimnazjum jest również tablica upamiętniająca miejsce XVIIw.Kolegium Jezuitów.Tu były początki znamienitych tradycji łomżyńskiego szkolnictwa.

 8. maciek
  26 czerwca 2009  23:48 przez maciek Odpowiedz

  Jest to Pierwszy Zjazd nauczycieli i wychowanków Szkół Ziemi Łomżyńskiej który odbył się 27-29 czerwca 1958 r. łącznie z obchodami 1000-lecia. Samochód ten przywiózł głaz pamiątkowy, którego nie wmurowano od razu jak głosi napis na kamieniu ale dopiero po jakimś czasie.

 9. Adam Sobolewski
  6 października 2013  17:45 przez Adam Sobolewski Odpowiedz

  Z tyłu tego  wielkiego głazu jest wykuty napis, że jest to dar Prezydium Rady Narodowej w Przytułach. Chyba mam zdjęcie, które zrobiłem, gdy prowadzono prace  "wykopaliskowe" przy budowie magistrali ciepłowniczej. Prawdopodobnie zdjęcie wykonał bliżej mi nieznany p. B. Jakubowski, autor wielu  interesujacych zdjęć  podczas I Zjazdu Wychowanków Średnich Szkół Łomżyńskich.  Warto je opublikować gdyż ukazują one fragmenty Łomży z końca czerwca 1958 r.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar

Zagadka 102

Co to był za budynek? Był bo już nie istnieje. W którym rejonie Łomży był pobudowany? Proszę podać jego historię od momentu  wybudowania  (rok wybudowania jest dość odległy) do[...]

Zagadka 98

Proszę wybaczyć mi nową zagadkę, mimo braku rozwiązania wcześniejszej, ale bałem się, że ucieknie mi z głowy:   Na żydowskim cmentarzu przy ulicy Wąskiej, na placyku za [...]

Zagadka 88

Wiem, że zagadka 86 nie została jeszcze rozstrzygnięta, lecz nie mogłem się powstrzymać. O kim mowa w poniższym tekście: Urodziła się w Bronowie pod Łomżą. Studiowała grę na fortep[...]