Zagadka 69

8 Komentarzy

 1. Avatar
  15 sierpnia 2010  16:27 przez cc Odpowiedz

  okolice zjazdu?

 2. Avatar
  15 sierpnia 2010  20:36 przez Tutejszy Odpowiedz

  Myślę,że zdjęcie wykonano z domu katolickiego na Sadowej.Dzisiaj jeżdżę tamtędy do mojego banku.Budynki w centrum zdjęcia to jedna z łomżyńskich wyższych szkół.Najczęściej widzimy ją jednak z innej perspektywy od placu imienia naszego Wielkiego Rodaka.

 3. maciek
  16 sierpnia 2010  5:11 przez maciek Odpowiedz

  Nic dodać nic ująć. Tak jest to budynek w którym mieści się obecnie Wyższe Seminarium Duchowne, za caratu Pałac Gubernatora. Zdjęcie zrobiono prawdopodobnie w latach pięćdziesiątych XX wieku z budynku ówczesnego PDK. Budynek seminarium wygląda dużo skromniejszy niż obecnie.

 4. Avatar
  28 sierpnia 2010  22:06 przez Michal_D Odpowiedz

  Czy ja dobrze widzę - tam z tyłu zdjęcia to rozlewisko Narwi ?

 5. Avatar
  8 października 2010  15:14 przez Zbyszek Odpowiedz

  Hmm ... nie będę polemizował lecz wydaje mi się, iż nie jest to seminarium. W tle widać Narew, więc może być to okolica Jańskiego ?
  Chciałbym się mylić lecz z z okolic seminarium nie widać rzeki....budynki kilku ulic zasłaniałyby ten widok.

 6. 9 października 2010  9:17 przez pseudo-admin Odpowiedz

  Być może jest to słuszna uwaga.

 7. maciek
  9 października 2010  10:10 przez maciek Odpowiedz

  Nie widać na tym zdjęciu żadnej rzeki, po prostu zdjęcie słabej jakości. By rozwiać wątpliwości dodałem zdjęcie z którego pokazany był tylko fragment. Teraz widać co ono przedstawia.

 8. Avatar
  31 października 2010  21:52 przez Tutejszy Odpowiedz

  Zbyszku jest to budynek pałacu gubernatora dzisiaj siedziba bursy katolickiej i Wyższego Seminarium Duchownego.A co do wody widocznej na zdjęciu masz częściowo rację.To nie Narew tylko jej rozlewisko,sięgające grobli i Lasu Jednaczewskiego.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar

Zagadka 133

Zagadka 133 Może ktoś z użytkowników rozpoznaje miejsce w Łomży (tak wynika z podpisu na zdjęciu) gdzie  zrobiono powyższe zdjęcie? Zdjęcia do zagadki nadesłał Pan Marcin N[...]

Zagadka 108

Tym razem zagadka historyczna. Opis fragmentu pewnej akcji w Bitwie pod Wiedniem, której głównym bohaterem był syn Ziemi Łomżyńskiej. A więc kiedy jazda wyszła już na wiedeńską ró[...]

Zagadka 117

Zdjecie wykonane z pewnego balkonu, obecnie jest niemozliwe powtorzenie tego samego kadru, ktos rozpoznaje miejsce i czas powstania zdjecia ?