historialomzy.pl
  • Kontakt Messenger
  • Kategorie
    • Zagadki
    • Miasta
      • Łomża
      • Drozdowo
      • Nowogród
      • Śniadowo
      • Jeziorko
      • Sławiec
    • Wspomnienia
      • Ludzie
      • Jan Paweł II
    • Wojsko
    • Okruchy Historii
      • Wspólna Praca
      • II wojna światowa
      • Rekonstrukcje
      • Powstanie styczniowe
      • ŁTW
    • Kultura Ludowa
      • Gmina Jedwabne
      • Gmina Miastkowo
      • Gmina Nowogród
      • Gmina Piątnica
      • Gmina Przytuły
      • Gmina Śniadowo
      • Gmina Wizna
      • Gmina Zbójna
      • Gmina Łomża
    • Zabytki
      • Kościoły
      • Pomniki
      • Ulice
      • Budowle
    • Poezja
    • Redakcyjne
  • Książki
    • Kronika Panien Benedyktynek
    • Stefan Wyszyński Prymas Polski
    • Chrystus Wczoraj, Dziś, Zawsze
    • Czarne Lata
    • Historia leśnej polany
    • Filip Sulimierski – słownik
    • Harcerstwo
      • Harcerstwo Tom I
      • Harcerstwo Tom II
  • Redakcja
    • Redaktorzy
    • Regulamin
    • Media o nas
    • Wolontariusze
    • Zaloguj
  • Polecane
    • Nazwiska łomżyńskie
    • Łomża mojego dzieciństwa
    • Ziemia Łomżyńska i jej mieszkańcy w latach 1944-1956
    • Jeziorko – Historia leśnej polany
    • Miejsce Pamięci Narodowej w Jeziorku
    • Dzieje Łomży. Tysiącletnie.
    • Historia kołem się toczy
    • Wspomnienia łomżyniaka
    • Harcerstwo Łomżyńskie Wczoraj i Dziś
    • Czas przeszły. Wspomnienia
    • Łomżyńskie Towarzystwo Wioślarskie
    • Lokacja Łomży
    • Czarne Lata na Łomżyńskiej Ziemi
    • Moja Łomża
    • Miejsce Pamięci Narodowej w Jeziorku
Wyróżnienia Serwisu:
Doroczna Nagroda FRDL 2012 pod patronatem Narodowego Centrum Kultury i Polskiego Komitetu ds. UNESCO
Nagroda Prezydenta Łomży w Dziedzinie Kultury 2015
Honorowa Odznaka za zasługi Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów
Grupa do rozmów na FB
Grupa HistoriaLomzy na FB
OBSERWUJ NAS
0
0
Kontakt
Serwis Historyczny Ziemi Łomżyńskiej Serwis Historyczny Ziemi Łomżyńskiej
0
0
historialomzy.pl
  • Home
  • Kategorie
    • Zagadki
    • Miasta
      • Łomża
      • Drozdowo
      • Nowogród
      • Śniadowo
      • Jeziorko
      • Sławiec
    • Wspomnienia
      • Ludzie
      • Jan Paweł II
    • Wojsko
    • Okruchy Historii
      • Wspólna Praca
      • II wojna światowa
      • Rekonstrukcje
      • Powstanie styczniowe
      • ŁTW
    • Kultura Ludowa
      • Gmina Jedwabne
      • Gmina Miastkowo
      • Gmina Nowogród
      • Gmina Piątnica
      • Gmina Przytuły
      • Gmina Śniadowo
      • Gmina Wizna
      • Gmina Zbójna
      • Gmina Łomża
    • Zabytki
      • Kościoły
      • Pomniki
      • Ulice
      • Budowle
    • Poezja
    • Redakcyjne
  • Książki
    • Kronika Panien Benedyktynek
    • Stefan Wyszyński Prymas Polski
    • Chrystus Wczoraj, Dziś, Zawsze
    • Czarne Lata
    • Historia leśnej polany
    • Filip Sulimierski – słownik
    • Harcerstwo
      • Harcerstwo Tom I
      • Harcerstwo Tom II
  • Redakcja
    • Redaktorzy
    • Regulamin
    • Media o nas
    • Wolontariusze
    • Zaloguj
  • Polecane
    • Nazwiska łomżyńskie
    • Łomża mojego dzieciństwa
    • Ziemia Łomżyńska i jej mieszkańcy w latach 1944-1956
    • Jeziorko – Historia leśnej polany
    • Miejsce Pamięci Narodowej w Jeziorku
    • Dzieje Łomży. Tysiącletnie.
    • Historia kołem się toczy
    • Wspomnienia łomżyniaka
    • Harcerstwo Łomżyńskie Wczoraj i Dziś
    • Czas przeszły. Wspomnienia
    • Łomżyńskie Towarzystwo Wioślarskie
    • Lokacja Łomży
    • Czarne Lata na Łomżyńskiej Ziemi
    • Moja Łomża
    • Miejsce Pamięci Narodowej w Jeziorku
Ulice Łomży
  • 1
    Łomża. Ul. Spokojna
    • 28.12.12
  • Ul 2
    Łomża. Ulica Krótka
    • 19.01.09
  • stacha konwy 3
    Łomża. Ulica Stacha Konwy (Wasilewska)
    • 08.02.09
  • sadowa-1 4
    Łomża. Ulica Sadowa
    • 19.01.09

Szukamy osób do prowadzenia i rozwijania serwisu. Jeżeli masz chęci oraz czas pomóc zapraszamy do kontaktu z redakcją.

Wyróżnienia Serwisu:
Doroczna Nagroda FRDL 2012 pod patronatem Narodowego Centrum Kultury i Polskiego Komitetu ds. UNESCO
Nagroda Prezydenta Łomży w Dziedzinie Kultury 2015
Honorowa Odznaka za zasługi Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów
  • Zagadki

Zagadka 8

  • śp. Henryk Sierzputowski
  • 27 kwietnia 2009
  • 10 komentarzy
Total
0
Shares
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Jest to element pewnego urządzenia.  Jakiego, kiedy i gdzie to urządzenie było zamontowane w Łomży?

śp. Henryk Sierzputowski

Pierwszy Redaktor Naczelny historialomzy.pl Pomysłodawca i twórca serwisu. Członek Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów, Łomżyńskiego Bractwa Historycznego, Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska oraz łomżyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Poprzedni post
Plac Pocztowy około 1915 roku
  • Ulice

Łomża. Plac Pocztowy

  • śp. Henryk Sierzputowski
  • 26 kwietnia 2009
Czytaj artykuł
Następny post
logo1
  • Łomża

Podlaskie bez Podlasian

  • śp. Henryk Sierzputowski
  • 29 kwietnia 2009
Czytaj artykuł
Może Ci się spodobać
Czytaj artykuł
  • Wspomnienia
  • Zagadki

Rozwiązanie zagadki historycznej nr 163 – Kto uratował tablicę poświęconą pamięci Leona Kaliwody ?

  • Wojciech Winko
  • 3 kwietnia 2021
Czytaj artykuł
  • Ludzie
  • Zagadki

Zagadka historyczna nr 163

  • Adam Sobolewski
  • 25 marca 2021
Czytaj artykuł
  • Łomża
  • Zagadki

Rozwiązanie do Zagadki historycznej nr. 162

  • marco_polo
  • 7 marca 2021
Zagadka 162
Czytaj artykuł
  • Zagadki

Zagadka historyczna nr. 162

  • marco_polo
  • 5 marca 2021
Czytaj artykuł
  • Łomża
  • Redakcyjne
  • Zagadki

Rozwiązanie zagadki historycznej nr 161 – Dom Ludowy w Łomży – jego historia i przemiany którym podlegał na przestrzeni dziejów

  • Wojciech Winko
  • 2 marca 2021
Czytaj artykuł
  • Zagadki

Zagadka historyczna nr 161

  • Wojciech Winko
  • 28 lutego 2021
10 comments
  1. pseudo-admin pisze:
    28 kwietnia 2009 o 12:16

    Jak wskazuje nazwa na zdjęciu „Gargoyle Mobiloil” obstawiam na stację paliwową. Jeżeli ma to być jakieś urządzenie służące do czegoś to zgaduje, że skrzynka z olejami lub na zużyte plastikowe butelki po oleju ;) haha

    Odpowiedz
  2. maciek pisze:
    28 kwietnia 2009 o 20:32

    To co widać na zdjęciu, jest to element większego urządzenia. W zasadzie można to nazwać stacją paliwową. Pozostała część pytania: Kiedy i gdzie to urządzenie było zamontowane w Łomży?

    Odpowiedz
  3. L. Surawski (kaczoreklom) pisze:
    29 kwietnia 2009 o 15:54

    Moze jakas podpowiedz?

    Odpowiedz
  4. maciek pisze:
    29 kwietnia 2009 o 15:59

    Jaką dać Wam podpowiedź?. Była to najbardziej zniszczona część miasta w czasie ostatniej wojny. Opis tego urządzenia jest w jednym z pierwszych tematów zamieszczonych na tym serwisie. Dzisiaj uzupełniony.

    Odpowiedz
  5. Irminka pisze:
    1 maja 2009 o 20:13

    Wygląda to na fragment dystrybutora paliw na Starym Rynku, patrząc na ilość ruin czasy wojenne lub tuż po.

    Odpowiedz
  6. maciek pisze:
    3 maja 2009 o 22:41

    Bardzo dobrze Irminko, zgadza się zdjęcia są z czasów wojennych i w tym czasie było to urządzenie użytkowane, do jakiego okresu, to może ktoś wypowie się.

    Odpowiedz
  7. Jan Strzała pisze:
    4 maja 2009 o 9:47

    Urządzenie to znajdowało sie na Starym Rynku już w latch 30 tych – zdjęcia, było usytuowane jednak bliżej rogu Stary Rynek – Senatorska. Czy to był dystrybutor paliwa- w środku miasta,z wolnym i bezpośrednim dostępem dla każdego ? Może zdjęcie przedstwia silnik na paliwo Mobioil który poruszał jakieś urządzenie? Może przedwojenni łomżyniacy mogli by coś na ten temt powiedzieć.

    Odpowiedz
  8. maciek pisze:
    4 maja 2009 o 20:00

    Panie Janku, spójrz Pan na zdjęcie nr 22, które było zrobione od strony ulicy Senatorskiej, w kierunku ulicy Długiej. Za przechodzącymi ludźmi widać to urządzenie i to dość daleko, wygląda na to, że jest bliżej ulicy Długiej. Na zdjęciu nr 14 zrobionym od Ulicy Długiej w kierunku ulicy Senatorskiej widzimy oficera niemieckiego, na tle dystrybutora w dużym przybliżeniu, ale już ludzie na końcu Starego Rynku przy Senatorskiej to malutkie postacie.

    Odpowiedz
  9. Jan Strzała pisze:
    5 maja 2009 o 9:12

    Zdjęci Starego Rynku z lat 30 tych pokazują usytuowanie tego urządenie bliżej rogu Senatorska – Stary Rynek , natomiast bliżej ulicy Farnej i Starego Rynku stało inne urzadzenie, myślę jednak że jest to taki szczegół który nie ma specjalnego znaczenia

    Odpowiedz
  10. Jan Strzała pisze:
    5 maja 2009 o 9:26

    Jeżlei odwołuje sie Pan do zdj. 22 to jeszcze jedna uwaga na zdjęciu 22 widoczny z lewej strony „cały” budynek ze ścianą frontową to budynek który stal na rogu ul. Farnej i Starego Rynku- patrz też zdjęcie nr 23 , czyli tam gdzie dziś jest Galeria pod Arkadami, a urządzenie o ktorym mówimy jest wyraźnie bliżej

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Golden Pixel | historialomzy.pl | copyright © 2023

Wprowadź słowa kluczowe wyszukiwania i naciśnij Enter.

Strona korzysta z ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.