Co to za miejsce w Łomży pokazane na zdjęciu. Czemu służył płot widoczny na tym zdjęciu.
4250 Ogólnie 5 Dziś
Co to za miejsce w Łomży pokazane na zdjęciu. Czemu służył płot widoczny na tym zdjęciu.
Pierwszy Redaktor Naczelny historialomzy.pl Pomysłodawca i twórca serwisu. Członek Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów, Łomżyńskiego Bractwa Historycznego, Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska oraz łomżyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.
Wprowadź słowa kluczowe wyszukiwania i naciśnij Enter.
13 comments
Zdjęcie przedstawia widok Łomży (wzgórze na horyzoncie) od strony Piątnicy. Z tego co wiem zostało zrobione w trakcie II Wojny Światowej przez niemieckiego fotografa. Niestety nie wiem jaki przeznaczenie miał płot widoczny na zdjęciu.
Zbyt ogólnikowa odpowiedź. Że to widok Łomży to wiadomo. Proszę o bardziej szczegółową odpowiedź. Co to za miejsce, które widać blisko, a nie na horyzoncie.
Stadion? Ale nie jestem pewien na 100%. Coś słyszałem, że wały stadionu zostały usypane z nasypu kolejowego, który to miał znajdować się na pulwach, a nasyp zotał wykonany w czasie okupacji niemieckiej. Po co płot to nie mam zielonego pojęcia.
Chyba trochę za daleko od Łomży jak na stadion :)
Tak to jest Stadion Sportowy w Łomży. Wybudowany w iście ekspresowym tempie.
Komitet Budowy Stadionu Sportowego powołano w 1932 roku z inicjatywy legionisty, dowódcy 18 DP – generała Młota – Fijałkowskiego. Pierwszy mecz rozegrano 25 października 1932 roku, a oficjalnie oddano do użytku cały obiekt na wiosnę 1934 roku.
No i w ten sposób wygrałem flaszkę:)
Mam dać odpowiedź na temat płotu? Może domyślacie się po co był potrzebny?
niech zgadnę. grodzil teren przed nieproszonymi kibicami Jagielloni??
Żartujesz, to rzecz pewna. Żeby nie przeciągać, więc powiem Wam, że było to pastwisko dla krów, a płot po to by krowy nie wychodziły na ulicę. Z drugiej strony przeszkodę stanowiła Narew.
:)) coż kosiarek do przycinania murawy jeszcze nie było, to chociaż krowy się najadły :D
oczywiście, ze żartuję.
Dobra, to jak wytłumaczyć brak sztachet?
Widocznie była wymiana zdań kibiców Łomży z kibicami Piątnicy po meczu.
Może Tutejszy napisze parę zdań na temat tego płotu, bo ma informację z pierwszej ręki.
Tak, opowiadał mi mój nieżyjący już wuj,że wypasali tam bydło łomżyńscy ojcowie kapucyni.Naturalną zagrodą była Narew,a od strony grobli ten solidny płot,a solidny jak wszystko klasztorne.Polskie zakony były wzorem dbałości,troski o majątek i pracowitości.Pamiętam jeszcze niedawne gospodarstwo sióstr benedyktynek,ich wypielęgnowane krowy,pięknego konia którym jeżdził ich furman,a przy tym szyły piękne kołdry puchowe,plotły wieńce na pogrzeby,wyszywały ornaty,sztandary.Zakony były miejscem modlitwy i pracy.