historialomzy.pl
  • Kontakt Messenger
  • Kategorie
    • Zagadki
    • Miasta
      • Łomża
      • Drozdowo
      • Nowogród
      • Śniadowo
      • Jeziorko
      • Sławiec
    • Wspomnienia
      • Ludzie
      • Jan Paweł II
    • Wojsko
    • Okruchy Historii
      • Wspólna Praca
      • II wojna światowa
      • Rekonstrukcje
      • Powstanie styczniowe
      • ŁTW
    • Kultura Ludowa
      • Gmina Jedwabne
      • Gmina Miastkowo
      • Gmina Nowogród
      • Gmina Piątnica
      • Gmina Przytuły
      • Gmina Śniadowo
      • Gmina Wizna
      • Gmina Zbójna
      • Gmina Łomża
    • Zabytki
      • Kościoły
      • Pomniki
      • Ulice
      • Budowle
    • Poezja
    • Redakcyjne
  • Książki
    • Kronika Panien Benedyktynek
    • Stefan Wyszyński Prymas Polski
    • Chrystus Wczoraj, Dziś, Zawsze
    • Czarne Lata
    • Historia leśnej polany
    • Filip Sulimierski – słownik
    • Harcerstwo
      • Harcerstwo Tom I
      • Harcerstwo Tom II
  • Redakcja
    • Redaktorzy
    • Regulamin
    • Media o nas
    • Wolontariusze
    • Zaloguj
  • Polecane
    • Nazwiska łomżyńskie
    • Łomża mojego dzieciństwa
    • Ziemia Łomżyńska i jej mieszkańcy w latach 1944-1956
    • Jeziorko – Historia leśnej polany
    • Miejsce Pamięci Narodowej w Jeziorku
    • Dzieje Łomży. Tysiącletnie.
    • Historia kołem się toczy
    • Wspomnienia łomżyniaka
    • Harcerstwo Łomżyńskie Wczoraj i Dziś
    • Czas przeszły. Wspomnienia
    • Łomżyńskie Towarzystwo Wioślarskie
    • Lokacja Łomży
    • Czarne Lata na Łomżyńskiej Ziemi
    • Moja Łomża
    • Miejsce Pamięci Narodowej w Jeziorku
Wyróżnienia Serwisu:
Doroczna Nagroda FRDL 2012 pod patronatem Narodowego Centrum Kultury i Polskiego Komitetu ds. UNESCO
Nagroda Prezydenta Łomży w Dziedzinie Kultury 2015
Honorowa Odznaka za zasługi Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów
Grupa do rozmów na FB
Grupa HistoriaLomzy na FB
OBSERWUJ NAS
0
0
Kontakt
Serwis Historyczny Ziemi Łomżyńskiej Serwis Historyczny Ziemi Łomżyńskiej
0
0
historialomzy.pl
  • Home
  • Kategorie
    • Zagadki
    • Miasta
      • Łomża
      • Drozdowo
      • Nowogród
      • Śniadowo
      • Jeziorko
      • Sławiec
    • Wspomnienia
      • Ludzie
      • Jan Paweł II
    • Wojsko
    • Okruchy Historii
      • Wspólna Praca
      • II wojna światowa
      • Rekonstrukcje
      • Powstanie styczniowe
      • ŁTW
    • Kultura Ludowa
      • Gmina Jedwabne
      • Gmina Miastkowo
      • Gmina Nowogród
      • Gmina Piątnica
      • Gmina Przytuły
      • Gmina Śniadowo
      • Gmina Wizna
      • Gmina Zbójna
      • Gmina Łomża
    • Zabytki
      • Kościoły
      • Pomniki
      • Ulice
      • Budowle
    • Poezja
    • Redakcyjne
  • Książki
    • Kronika Panien Benedyktynek
    • Stefan Wyszyński Prymas Polski
    • Chrystus Wczoraj, Dziś, Zawsze
    • Czarne Lata
    • Historia leśnej polany
    • Filip Sulimierski – słownik
    • Harcerstwo
      • Harcerstwo Tom I
      • Harcerstwo Tom II
  • Redakcja
    • Redaktorzy
    • Regulamin
    • Media o nas
    • Wolontariusze
    • Zaloguj
  • Polecane
    • Nazwiska łomżyńskie
    • Łomża mojego dzieciństwa
    • Ziemia Łomżyńska i jej mieszkańcy w latach 1944-1956
    • Jeziorko – Historia leśnej polany
    • Miejsce Pamięci Narodowej w Jeziorku
    • Dzieje Łomży. Tysiącletnie.
    • Historia kołem się toczy
    • Wspomnienia łomżyniaka
    • Harcerstwo Łomżyńskie Wczoraj i Dziś
    • Czas przeszły. Wspomnienia
    • Łomżyńskie Towarzystwo Wioślarskie
    • Lokacja Łomży
    • Czarne Lata na Łomżyńskiej Ziemi
    • Moja Łomża
    • Miejsce Pamięci Narodowej w Jeziorku
Ulice Łomży
  • Sienkiewicza 1
    Łomża. Ulica Henryka Sienkiewicza
    • 26.02.09
  • Kierzkowa 2
    Łomża. Ulica Kierzkowa
    • 04.06.09
  • Ulica Sikorskiego 3
    Łomża. Ulica Gen. Władysława Sikorskiego
    • 03.09.09
  • Budynek Gimnazjum męskiego 4
    Łomża. Ulica Bernatowicza (Adamowska)
    • 02.02.09

Szukamy osób do prowadzenia i rozwijania serwisu. Jeżeli masz chęci oraz czas pomóc zapraszamy do kontaktu z redakcją.

Wyróżnienia Serwisu:
Doroczna Nagroda FRDL 2012 pod patronatem Narodowego Centrum Kultury i Polskiego Komitetu ds. UNESCO
Nagroda Prezydenta Łomży w Dziedzinie Kultury 2015
Honorowa Odznaka za zasługi Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów
  • Zagadki

Zagadka 68

  • śp. Henryk Sierzputowski
  • 20 lipca 2010
  • 13 komentarzy
Total
0
Shares
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Co przedstawia to zdjęcie? Jaki to rejon Łomży?

śp. Henryk Sierzputowski

Pierwszy Redaktor Naczelny historialomzy.pl Pomysłodawca i twórca serwisu. Członek Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów, Łomżyńskiego Bractwa Historycznego, Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska oraz łomżyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Powiązane tagi
  • Łomża
  • tajemnice
  • Zagadki
  • zdjęcia
Poprzedni post
Kościół św
  • Kościoły
  • Łomża
  • Wspomnienia
  • Zabytki

Kościół pw. św. Stanisława Kostki w Łomży

  • śp. Henryk Sierzputowski
  • 12 lipca 2010
Czytaj artykuł
Następny post
  • Łomża

Cud nad Narwią 28-07 / 02-08 1920

  • śp. Henryk Sierzputowski
  • 31 lipca 2010
Czytaj artykuł
Może Ci się spodobać
Czytaj artykuł
  • Wspomnienia
  • Zagadki

Rozwiązanie zagadki historycznej nr 163 – Kto uratował tablicę poświęconą pamięci Leona Kaliwody ?

  • Wojciech Winko
  • 3 kwietnia 2021
Czytaj artykuł
  • Ludzie
  • Zagadki

Zagadka historyczna nr 163

  • Adam Sobolewski
  • 25 marca 2021
Czytaj artykuł
  • Łomża
  • Zagadki

Rozwiązanie do Zagadki historycznej nr. 162

  • marco_polo
  • 7 marca 2021
Zagadka 162
Czytaj artykuł
  • Zagadki

Zagadka historyczna nr. 162

  • marco_polo
  • 5 marca 2021
Czytaj artykuł
  • Łomża
  • Redakcyjne
  • Zagadki

Rozwiązanie zagadki historycznej nr 161 – Dom Ludowy w Łomży – jego historia i przemiany którym podlegał na przestrzeni dziejów

  • Wojciech Winko
  • 2 marca 2021
Czytaj artykuł
  • Zagadki

Zagadka historyczna nr 161

  • Wojciech Winko
  • 28 lutego 2021
13 comments
  1. Wojtek pisze:
    21 lipca 2010 o 14:29

    z obecnej Sienkiewicza widok na budynek poczty

    Odpowiedz
  2. maciek pisze:
    21 lipca 2010 o 20:56

    Niestety nie. Pomyłka.

    Odpowiedz
  3. Tomek pisze:
    21 lipca 2010 o 21:19

    też myślałem, że to poczta tylko budynek z tyłu nie pasuje bo jest za duży, nie było tam takiego nigdy,

    na środku dachy widać jakby zarys „grubego komina” a taki był tylko na budynku obecnego II LO, tak jakby zdjęcie zrobione od strony boiska, tylko nie pasuje mi zarys terenu bo na zdjęciu budynek jest w dole a powinien być w górze

    Odpowiedz
  4. maciek pisze:
    21 lipca 2010 o 22:03

    Masz rację Tomku nie pasuje zarys terenu do LO II. To jeszcze nie to.

    Odpowiedz
  5. krzysztof ch pisze:
    22 lipca 2010 o 4:16

    A ja mysle ze jest to widok budynku dawnego Osrodka Zdrowia na ul Polowej

    Odpowiedz
  6. Tomek pisze:
    22 lipca 2010 o 6:17

    budynek na ulicy Polowej za Urzędem Skarbowym, obecnie jest tam m.in. apteka i chyba gabinety lekarskie, w opisie ulicy Polowej zdęcie nr. 40

    byłem tam dzisiaj żeby sprawdzić i rozstaw okien pasuje, poza kilkoma zmianami nawet „kukawka” na dachu została, z prawej widać żelazne ogrodzenie stojące obecnie

    Odpowiedz
  7. Michal_D pisze:
    22 lipca 2010 o 6:35

    Jest to widok na obecne skrzyżowanie Polowa/Aleja Legionów. W białym budynku mieszczą się obecnie mieszkania i bar „Chicken”.

    Odpowiedz
  8. Michal_D pisze:
    22 lipca 2010 o 6:38

    Jednak po głębszym namyśle przyznaję rację Tomkowi. Ta sama ulica, ale kilkadziesiąt metrów w dół, w stronę Wojska Polskiego.

    Odpowiedz
  9. maciek pisze:
    22 lipca 2010 o 10:54

    Zgadza się, jest to widok na budynek dawnej Przychodni Rejonowej od strony ulicy Polowej.
    Dla przedłużenia zabawy, bo szybko zgadliście: Co mieściło się w tym budynku w okresie międzywojennym?

    Odpowiedz
  10. Tomek pisze:
    22 lipca 2010 o 15:33

    dzisaj dla porównania zrobiłem zdjęcie tego budynku, chciałem zrobić z takiej samej perspektywy ale zdjecie zrobione jest chyba z okolicy Domu Żołnierza i na przeszkodzie stoi US i Dom technika

    „W tym budynku w XX-leciu międzywojennym mieściło się Dowództwo 18 Dywizji Piechoty W.P.” (gen. Czesława Młota – Fijałkowskiego) – napis z tablicy budynku

    a wie ktoś co to za budynek po lewej stronie ze spiszastym dachem i 2 kominami?

    Odpowiedz
  11. Zdzisław Dębowski pisze:
    22 lipca 2010 o 21:42

    Przed wojną vis a vis Domu Żołnierza stał murowany budynek,został zburzony,a cegłę z niego odkupiły siostry benedyktynki.Potrzebna im była do odbudowy opactwa.Na tym pustym placu postawili długi barak w którym było PZU,POZH i inne instytucje.Później powstał NOT,US i pawilon handlowy.

    Odpowiedz
  12. Tomek pisze:
    23 lipca 2010 o 17:54

    Budynek z fotki obecnie

    Odpowiedz
  13. maciek pisze:
    25 lipca 2010 o 10:18

    Co do budynku ze spiczastym dachem 2 kominami, to myślę, że był to dom doktora Czesława Jurka w budowie. Stał później między dwoma blokami. Zresztą stoi do dzisiaj. Zmienił się chyba tylko gospodarz tego budynku.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Golden Pixel | historialomzy.pl | copyright © 2023

Wprowadź słowa kluczowe wyszukiwania i naciśnij Enter.

Strona korzysta z ciasteczek. Zapoznaj się z Polityką prywatności.