Zagadka 79

Następna z kamiennych zagadek. Gdzie ten obiekt z umieszczonym w jego ścianie kamieniem  można oglądać?  Tym razem proszę o krótką jego historię, a jest co pisać.

1241 Ogólnie 1 Dziś
  
 

4 Komentarzy

 1. Avatar
  14 marca 2011  17:47 przez Tutejszy Odpowiedz

  Kamień to trwały materiał i może przetrwać wieki,ale jest coś jeszcze bardziej trwalszego.To ludzka pamięć o dziełach i dokonaniach naszych przodków.Chociaż tu się kończy wielkość świata....pamięć o Nich, dzięki nam,może trwać i trwać.

 2. maciek
  14 marca 2011  20:55 przez maciek Odpowiedz

  Sądząc po wyglądzie naszych nekropoli to muszę przyznać, że Tutejszy ma rację, chociaż w innych przypadkach można by było polemizować ze stwierdzeniem Tutejszego.

 3. maciek
  21 sierpnia 2011  21:40 przez maciek Odpowiedz

  Proponuję wrócić do tej zagadki. Po niej zostało rozwiązane pięć zagadek. Nie jest to trudna zagadka, a budowla w której umieszczono ten kamień nie jest też duża. Przydało by się przypomnieć historię tej budowli.
  Data powstania tej budowli to 1866 rok.

 4. maciek
  30 sierpnia 2011  21:05 przez maciek Odpowiedz

  Jest to niewielka dzwonnica zbudowana w 1866 roku przy kaplicy Śmiarowskich w najstarszej części cmentarza. Link poniżej zdjęcie nr. 10
  Dzwonnica

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.

Avatar

Zagadka 57

Ktoś potrafi określić obecne miejsce widoczne na poniższej fotografii? - dodatkowo co się mieściło w budynku po lewej stronie.

Zagadka 86

Dworzec autobusowy w Łomży. „Czy Łomża doczeka się poczekalni autobusowej? Miasto Łomża stanowi centrum dla rozległej komunikacji autobusowej, utrzymywanej przez cały rok. Stą[...]